1. SNL: Olimpija lahko prezimi na vrhu razpredelnice

Vodilni nogometaši Maribora se z gostovanja v Domžalah vračajo praznih rok, s porazom z 2:3.

10. december 2016 20.33
nogomet

Domžale - Državni podprvaki, nogometaši Maribora, so prvakinji Olimpiji ponudili možnost, da prezimi na prvem mestu prvoligaške razpredelnice, potem ko so v današnjem dvoboju 21. oziroma zadnjega jesenskega kola na gostovanju v Športnem parku priznali premoč Domžalam, ki so bile boljše s 3:2. »Vijolični« imajo tako še vedno točko zaloge pred Ljubljančani, ki pa jih sklepni jesenski dvoboj še čaka jutri, ko bodo ob 16.55 gostili Krško.

Gostitelji so upravičili sloves najučinkovitejšega moštva v ligi in prekinili niz mariborskih 14 zaporednih dvobojev brez poraza in petih zmag zapovrstjo, za nameček je šel prvič po skoraj 650 minutah na kolena tudi čuvaj mreže Jasmin Handanović. Domžalčani za tekmeci iz Ljudskega vrta, ki jih v prihodnjem kolu čaka večni derbi z »zmaji«, zaostajajo sedem točk.

Že v šesti minuti so gostje vodili. Gaber Dobrovoljc je v kazenskem prostoru spodnesel Luko Zahovića in sodnik Roberto Ponis je brez omahovanja pokazal na belo točko, mladi napadalec Maribora pa je kar sam hladnokrvno izkoristil priložnost. Vodstvo pa ni dolgo trajalo, že v dvanajsti minuti je po lepi podaji Jana Repasa z desne strani Amedej Vetrih zadel z glavo.

Domžalčani so tehtnico na svojo stran nagnili v 32. minuti. Poskus Repasa z desne je Handanović odbil, a jo je na golovi črti v mrežo pospravil Miha Blažič, ki je zadel prvič v sezoni. Tik pred odhodom na odmor je s svojim desetim zadetkom (na čelu lestvice strelcev se je izenačil z Rudarjevim napadalcem Dominikom Glavino) Zahović poravnal izid, potem ko je po podaji Denisa Šmeja z volejem rahlo z desne zatresel bližnji kot tekmečevih vrat.

Po uri igre je Ponis še drugič dosodil najstrožjo kazen, tokrat za domače, potem ko naj bi Šme v kazenskem prostoru igral z roko. Vendar pa se je Handanović izkazal ob strelu Slobodana Vuka, ki pa je spodrsljaj popravil enajst minut pozneje, ko je zrežiral zmagoviti gol. S strelom z glavo je namreč zatresel prečko, odbitek pa je v mrežo z drugim današnjim zadetkom potisnil Vetrih.

V 83. minuti je Vuk neoviran z desetih metrov grdo zgrešil, dve minuti pozneje pa so gostje zahtevali še eno enajstmetrovko, saj naj bi enega od Domžalčanov žoga zadela v roko, toda tokrat je piščalka koprskega delilca pravice ostala nema. Statistika je bila večinsko na strani zmagovalcev, ki so imeli 56-odstotno posest žoge in boljše razmerje sproženih strelov v okvir vrat (7:2) in kotov (7:1).

Luka Zahović je splezal na vrh lestvice strelcev. Foto: Leon Vidic/Delo.

Domžale : Maribor 3:2 (2:2)

Športni park, gledalcev 1700, sodnik Ponis (Koper).

Strelci: 0:1 - Zahović (6./11-m), 1:1 - Vetrih (12.), 2:1 - Blažič (32.), 2:2 - Zahović (43.), 3:2 - Vetrih (72.).

Domžale: Milić, Rom, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec, Husmani, Vetrih, Repas (od 90. Halilović), Matjašič (od 75. Majer), Alvir, Vuk (od 87. Bratanović).

Maribor: Handanović, Janža, Šuler, Defendi, Šme, Sallalich, Vrhovec (od 77. Sunny), Pihler (od 68. Mertelj), Vršič, Tavares (od 69. Hotić), Zahović.

Rumeni kartoni: Pihler, Vrhovec, Šme, Šuler.

Gorica : Kalcer Radomlje 1:1 (0:1)

Športni park, sodnik Goričan (Loče).

Strelca: 0:1 - Karamatić (30.), 1:1 - Kotnik (80.).

Gorica: Sorčan, Curk, Boben, Jogan, Škarabot, Kapić, Grudina, Nagode (od 46. Osuji), Žigon (od 70. Kotnik), Arčon (od 55. Kolenc), Burgić.

Kalcer Radomlje: Ivačič, Jazbec (od 82. Marinšek), Lidjan, Karamatić, Zukić, Balić, Barukčić, Janković (od 78. Gajić), Jugovar, Cerar (od 85. Kovjenić), Nunić.

Rumeni kartoni: Curk, Škarabot; Lidjan, Jugovar.

Rudar : Luka Koper 2:2 (2:2)

Štadion ob jezeru, sodnik Balažič (Ljubljana).

Strelca: 0:1 - Vekić (3.), 0:2 - Vekić (20.), 1:2 - Mary (29.), 2:2 - Mary (40.).

Rudar: Ristić, Iharoš, Grgić, Kašnik, Mužek, Bolha, Grbić (od 90. Billong), Trifković (od 83. Lotrič), Glavina, Vručina, Mary (od 90. Bokalič).

Luka Koper: Antolović, Opara, Paljk (od 81. Sever), Pranjić, Andrejašič, Teijo, Krivičić, Kokorović, Belima, Pekuson, Vekić.

Rumeni kartoni: Bolha; Belima.

Aluminij : Celje 2:1 (0:0)

Športni park Kidričevo, sodnik Mertik (Odranci).

Strelca: 0:1 - Volaš (60.), 1:1 - Škoflek (78.), 2:1 - Škoflek (90.).

Aluminij: Janžekovič, Vezjak, Cvek, Zeba, Kocić, Škoflek, Vrbanec, Krljanović, Tahiraj (od 79. Rebernik), Kramer (od 66. T. Petrović), D. Petrović (od 90. Rogina).

Celje: Kotnik, Glavaš, Džinić, D. Hadžić, Čirjak, Pungaršek, Cvijanović, Podlogar, Rahmanović (od 56. I. Hadžić), Požeg Vancaš, Volaš.

Rumeni kartoni: Vrbanec; Čirjak, Glavaš, Rahmanović.