1. SNL: Olimpija pred derbijem v Ljudskem vrtu pobegnila na šest točk

Olimpija je na svoji prvi tekmi spomladanskega dela prvenstva v Stožicah porazila Koper z 2:0.

28. februar 2016 15.05
28. februar 2016 17.52
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Nogometaši Olimpije so na svoji prvi tekmi spomladanskega dela prvenstva v svojih Stožicah premagali Koper z 2:0.

Ljubljančani so pred domačimi gledalci izkoristili sobotni spodrsljaj najbližjega zasledovalca Maribora in tekmo odločili z goloma Mihe Zajca in Miroslava Radovića. Zajc je v 34. minuti zadel z glavo po podaji Blessinga Elekeja, Radović pa je v igro vstopil v 66. minuti in le štiri minute kasneje unovčil podajo Zajca za končnih 2:0.

Olimpija ima tako pred sobotnim derbijem v Ljudskem vrtu šest točk prednosti pred štajerskim moštvom, Koprčani pa so na osmem mestu.

Na preostali današnji tekmi je Krka v Novem mestu presenetila Domžale s 3:1.

Koper dolgo grozil, Olimpija povedla iz prve prave priložnosti

V prvih petnajstih minutah so več pokazali gostje. Že v tretji minuti je proti domačim vratom z roba kazenskega prostora sprožil Cesar Joel Valencia Castillo, a se je Nejc Vidmar izkazal z obrambo. Domači čuvaj mreže je moral v 13. minuti posredovati še drugič, ko je ustavil poskus Zlatana Muslimovića.

Koprčani so imeli v 22. minuti novo priložnost za vodstvo, ko je Castillo sprejel podajo z desne in močno udaril proti vratom, v obrambi pa je dobro posredoval Matic Fink in blokiral njegov strel, tako da je zletel prek vrat. Deset minut kasneje je bilo znova nevarno pred vrati Olimpije. Gostje so imeli na voljo prosti strel, Leo Štulac je žogo poslal proti levi vratnici, kjer pa sta žogo zgrešila Marin Jurina in Toni Datković. Razmerje strelov je bilo 4:1 za Koper.

Gostujoče moštvo je bilo v 34. minuti kaznovano za svoje zapravljene priložnosti, ko je Olimpija povedla iz svojega prvega pravega napada. Blessing Eleke je izvedel protinapad po desni strani, se znebil svojega »čuvaja« Hysena Memolle in v kazenski prostor poslal predložek, v skoku je bil najvišji Miha Zajc in z glavo zadel v daljši kot.

Ljubljančani so imeli tik pred koncem prvega polčasa še eno nevarno priložnost, ko je iz kota podal Julius Wobay, branilec Aris Zarifović pa je v kazenskem prostoru z glavo meril prek vrat. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom Olimpije.

Radović zadel po zgolj štirih minutah

Gledalci v prvih petnajstih minutah drugega polčasa niso videli resnejše priložnosti. Pri gostih je s prostega strela udaril Štulac, vendar Vidmar ni imel težkega dela, pri domačih pa sta neuspešno poskusila Hrvoje Čale in Miha Zajc.

Olimpijin trener Marko Nikolić je v 66. minuti na igrišče poslal izkušenega napadalca Miroslava Radovića, kar se je izkazalo za dobro potezo. Srbski nogometaš je namreč le štiri minute kasneje izkoristil podajo Zajca in natančno sprožil v desni kot za vodstvo z 2:0. To je bil tudi končni izid tekme.