1. SNL: Olimpija pred domačimi gledalci do tretje zmage v sezoni

Ljubljanska Olimpija je v šestem kolu državnega prvenstva s 3:1 premagala Triglav.

19. avgust 2013 00.42
M. Ž., Delo.si/STA
Ljubljana - Nogometaši lOlimpije so v 6. koluu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav s 3:1 (3:0) in vknjižili tretjo zmago v sezoni.

Že na začetku tekme so igralci Olimpije varovancem nekdanjega Olimpijinega trenerja Dušana Kosića, ki še vztraja na trenerski klopi Triglava, hitro pokazali, da za njih v poštev pridejo le vse tri osvojene točke.

Ljubljančani so povedli že v drugi minuti tekme, ko je zaspano obrambo presenetil nekdanji Kranjčan Enis Đurković s podajo z leve strani pred kranjska vrata, žogo pa je nato v gol pospravil Filip Valenčič. Vratar Kranjčanov Žan Pelko je do konca prvega polčasa moral še dvakrat po žogo v mrežo.

V 13. minuti so Ljubljančani znova presenetili obrambo Triglava. Nik Omladič je ob prostem strelu s 30 metrov žogo lepo poslal proti kranjskemu vratarju Pelku, ki je žogo sicer izbil, a le do Bobana Jovića, ki ni izpustil ponujene priložnosti iz rok oziroma nog ter je odbito žogo z močnim strelom poslal pod prečko za ljubljansko vodstvo 2:0.

Ljubljančani so imeli do konca polčasa še nekaj priložnosti za spremembo izida, medtem ko Triglav ni imel pravih priložnosti ter se je znašel v povsem podrejenem položaju proti premočni Olimpiji. V 30. minuti je povsem nemočnega Pelka matiral še Aris Zarifović, ki je z glavo žogo natančno usmeril v mrežo, potem ko je visoko iz kota podal Zajko Zeba, ki se je poškodoval na tekmi proti Celju.

Po tretjem zadetku je Olimpija popustila ter se očitno zadovoljila z vodstvom, tako da so triglavani v drugem polčasu lahko zaigrali odločneje ter vendarle prišli do prvega strela v okvir vrat, ko je v 49. minuti proti ljubljanskim vratom streljal Mustafa Nukič. Po strelu iz kota je domačega vratarja Aleksandra Šeligo v 59. minuti z glavo matiral Kamerunec Dinnyuy Kongnyuy za prvi zadetek Triglava po dveh ničlah na zadnjih dveh tekmah.

Trener Olimpije Andrej Razdrh je tik pred koncem na igrišče poslal Dejana Djermanoviča, ki je zaigral po 16-mesečni odsotnosti zaradi poškodbe, tekma pa se je končala z izidom 3:1.