1. SNL: Olimpija si je izborila pot v Evropo, Nafta se seli v drugo ligo

Nogometaši Olimpije so v 35. kolu v Stožicah v boju za drugo mesto ugnali Muro (3:1), Triglav je presenetil Luko Koper (1:0).

17. maj 2012 16.14
17. maj 2012 18.03
D. O., Delo.si

Ljubljana - V predzadnjem kolu domačega nogometnega prvenstva so do pomembnih treh točk v boju za končno drugo mesto prišli nogometaši Olimpije in si tako zagotovili nastope v evropskih tekmovanjih. Varovanci Ermina Šiljaka so namreč v Stožicah nadigrali Muro (4:1), na roko jim je šel tudi izid iz Obale, kjer so Triglavani presenetili Koper (1:0).

Olimpija je tako uresničila zastavljeni cilj in bo sezono končala na drugem mestu,  zadovoljni pa so tudi Gorenjci, saj so se po novem spodrsljaju Nafte usidrali na devetem mestu. Nafta je namreč na domači zelenici klonila proti Domžalam (2:0) in za Triglavom zaostaja že neulovljivih pet točk, tako da bodo v prihodnji sezoni prisiljeni igrati v drugi ligi. Tudi vodilni Maribor je prišel do nove zmage, saj je Celje klonilo z 2:1, trener vijoličastih pa je izkoristil priložnost ter nekaj igralnih minut namenil mlajšim igralcem.

Cipot napravil uslugo zeleno-belim

Sobočani v prvem polčasu niso pokazali veliko. V prvih 45 minutah praktično niso ogrozili domačega vratarja Elvisa Džafića. Zato pa so imeli vse niti igre v svojih rokah Ljubljančani, ki so precej napadali, tudi poskušali s streli, a povedli šele v 31. minuti, ko je Dare Vršič podal žogo za hrbet gostujoče obrambe do Aneja Lovrečiča, ta je nato mirno preigral še vratarja Filipa Drakovića in žogo poslal v mrežo, piše STA. Muraši so se v še hujši godlji znašli v 39. minuti, ko je Fabijan Cipot na robu kazenskega prostora s hrbta zrušil Filipa Valenčiča in dobil rdeč karton.

Čeprav je ritem v uvodu drugega polčasa rahlo padel, pa je bila slika na igrišču podobna kot v prvem. Olimpija je napadala in v 50. minuti zapravila prvo lepo priložnost v drugem delu, ko je Valenčič slabo končal sicer zelo obetavno akcijo. V 58. minuti so prvič resneje zapretili gosti, ko je Nusmir Fajić streljal po tleh z osmih metrov, vendar je bil Džafić na mestu. Le minuto zatem so domači podvojili prednost, ko je Đorđe Ivelja podal z desne strani kazenskega prostora pred gol, kjer je bil neoviran Erik Salkić in z glavo zabil svoj prvi gol v sezoni.

Vršič bo moral počakati na poslovilni zadetek

Tudi v nadaljevanju so domači imeli več od igre, takoj po vstopu pa je nase opozoril Adnan Bešić z dvema streloma, po katerih pa se izid ni spremenil. Vmes so domači navijači Green Dragons s pirotehničnimi sredstvi poskrbeli za krajšo prekinitev tekme, po njej pa je domače privržence znova navdušil Vršič z lepim volejem, ki pa ga je Draković zaustavil. Vršič je odigral tudi zadnjo tekmo v Ljubljani pred poletno selitvijo k dunajski Austrii. Prav ob koncu tekme so navijači videli še dva zadetka, po enega v vsaki mreži. Najprej je na 3:0 povišal Ivelja po samostojnem prodoru, končni izid pa je praktično s prvim pravim strelom Mure proti ljubljanskim vratom postavil Jure Travner.