1. SNL: Olimpija spet pred Mariborom

Ljubljanski nogometaši so s kar 4:0 odpravili Velenjčane, pri katerih se je poškodoval vratar Matej Radan.

13. avgust 2017 00.38

Ljubljana - Nogometaši Olimpije so se v petem kolu slovenskega prvoligaškega tekmovanja vrnili na čelo razpredelnice, potem ko so v Stožicah gladko, s kar 4:0, odpravili zasedbo Rudarja, ki je vpisala tretji poraz (ob dveh zmagah). Ljubljančani so ponovno poravnani z branilcem lovorike Mariborom - po 13 točk -, ki se je včeraj brez zmagovalca in brez golov razšel v »evropskem« derbiju z Domžalami. »Zmaji« so še naprej neporaženi s štirimi zmagami, enim neodločenim izidom in izjemno razliko v zadetkih - 13:1 (pred domačimi navijači tri zmage in razlika v golih 11:1).

Velenjčani, ki jih vodi nekdanji Olimpijin strateg Marijan Pušnik, so prvič kapitulirali sredi prvega polčasa, ko je bil po prekršku nad Issahom Abassom v kazenskem prostoru z bele točke uspešen Ricardo Alves. Da so šli varovanci Igorja Bišćana na glavni odmor z dvema zadetkoma prednosti, je v akciji dveh novincev poskrbel Stefan Savić, ki je izkoristil podajo Tomislava Tomića in matiral čuvaja mreže Mateja Radana. V drugem polčasu je bil razkorak med nasprotnikoma še večji, čemur zgovorno pritrjujeta 65-odstotna Olimpijina posest žoge in razmerje strelov v okvir vrat 5:1. Rudarjeva mreža se je zatresla še dvakrat.

Sprva že v 52. minuti, ko je Savić najprej nastreljal vratarja, odbitek pa je z roba kazenskega prostora elegantno za golovo črto pospravil Nik Kapun. V tej akciji se je nesrečno poškodoval Radan, ki ga je moral nekaj minut pozneje nadomestiti novi velenjski vratar Marko Pridigar. Zanimivo: oba sta bila svojčas člana Maribora! Tudi v preostanku tekme so bili gostitelji podjetnejši, kar se jim je obrestovalo v tretji minuti sodnikovega dodatka. V glavni vlogi sta bila rezervista: Nathan Oduwa je natančno podal, Blessing Eleke pa je po šestih minutah v igri obšel vratarja in zatresel prazno mrežo.

Olimpija : Rudar 4:0 (2:0)

Štadion Stožice, gledalcev 3000, sodnik Mertik (Odranci).

Strelci: 1:0 Alves (26./11 m), 2:0 Savić (44.), 3:0 Kapun (52.), 4:0 Eleke (90+3.).

Olimpija: Vidmar, Štiglec, Bajrić, Ilić, Apau, Čanađija (od 83. Cretu), Tomić, Kapun, Alves (od 78. Oduwa), Savić, Issah (od 86. Eleke).

Rudar: Radan (od 58. Pridigar), Pišek, Kašnik, Vuklišević, Pušaver, Črnčič, Bijol, Antonov (od 72. Tučić), Bolha, Trifković, Glavina (od 46. Mary).

Rumeni kartoni: Ilić; Kašnik, Antonov, Bijol.

Potem ko so nogometaši Gorice v prejšnjem kolu vpisali prvo točko v sezoni, ko so se z vročega gostovanja v Domžalah vrnili z neodločenim izidom 1:1, so danes vendarle zabeležili še prvo zmago, do katere so se dokopali zasluženo, a tudi nekoliko srečno. Z 1:0 so pred domačim avditorijem odpravili moštvo Aluminija, njegov odpor pa so strli šele v peti minuti sodnikovega dodatka. Dejan Žigon je podal iz kota, Rok Grudina pa je ostal sam v osrčju kazenskega prostora in z glavo žogo pospravil v mrežo.

Gorica : Aluminij 1:0 (0:0)

Športni park, gledalcev 400, sodnik Skomina (Koper).

Strelec: 1:0 Grudina (90+5.).

Gorica: Sorčan, Celcer, Jogan, Kavčič, Gregorič (od 79. Curk), Humar, Kolenc (od 53. Grudina), Žigon, Kapić, Osuji, Edafe (od 53. Filipović).

Aluminij: Janžekovič, Jurčević, Muminović, Jakšić, Vrbanec, Tahiraj (od 89. Petrovič), D. Mensah, Mesec, I. Mensah, Nunić, Škoflek.

Rumeni kartoni: Tahiraj, Mesec, Jakšić, D. Mensah.