1. SNL: Olimpija v Stožicah napolnila mrežo Rudarja

Olimpija je na zadnji tekmi 26. kola državnega prvenstva v Stožicah s 5:0 premagala velenjski Rudar.

20. marec 2016 13.51
20. marec 2016 15.51
ace*Nogomet
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Na zadnji tekmi 26. kola državnega prvenstva je vodilna Olimpija v Stožicah s 5:0 premagala Rudar in si ponovno priborila štiri točke prednosti pred prvim zasledovalcem Mariborom.

Ljubljanski trener Marko Nikolić je tokrat tekmo začel brez napadalca Blessinga Elekeja, ki še čaka na svoj prvi gol za Olimpijo, od prve minute je priložnost dobil Miroslav Radović.

Olimpija je bila na tekmi občutno boljša in v prvem polčasu dvakrat zadela okvir vrat, vodstvo pa je dočakala v 24. minuti po golu Roka Kronavetra.

Gostitelji so v 49. minuti podvojili vodstvo s prvencem Juliusa Wobaya in se približali zmagi, nato pa je sledila odločilna 62. minuta, ko je Klemen Bolha zaradi prekrška nad Radovićem predčasno končal tekmo, Olimpija pa je imela na voljo še enajstmetrovko, ki jo je v gol pretvoril Kronaveter.

Ljubljančani so do konca tekme še dvakrat izkoristili številčno premoč, v 88. minuti je Ivan Knezović po strelu Radovića žogo nesrečno poslal v lastno mrežo, končni izid pa je v 90. minuti postavil Ricardo Alves.

Olimpija bo v naslednjem kolu gostovala pri Krki, Rudar pa bo gostil Celje. Obe tekmi bosta 2. aprila.

POTEK TEKME

Prvi polčas

Pri Olimpiji so se odločili, da tekmo začnejo brez svojega najdražjega nakupa v zimskem prestopnem roku, napadalca Blessinga Elekeja, namesto katerega je mesto v prvi postavi dobil Miroslav Radović.

Ljubljančani so od prve minute igrali bolj napadalno in pokazali več želje po golu. Prvo priložnost je imel Julius Wobay v tretji minuti, ob njegovem strelu pa je posredoval vratar Matej Radan.

Šest minut kasneje je Miroslav Radović priboril prosti strel na robu kazenskega prostora. Izvajalec je bil Miha Zajc, ki je žogo natančno poslal prek živega zidu, a mu je veselje preprečila vratnica.

Velenjčani so prvo nevarno akcijo izpeljali v 23. minuti, ko je po preigravanju Damjana Trifkovića s petnajstih metrov udaril Leon Črnčič, ki pa je žogo poslal mimo desne vratnice.

Olimpija je zgolj minuto kasneje dosegla vodilni gol. Po napaki obrambe Rudarja je žogo sprejel Nik Kapun in z dvajsetih metrov zadel prečko, žoga pa se je odbila do Roka Kronavetra, ki je z roba kazenskega prostora natančno sprožil v levi spodnji kot in s pomočjo vratnice premagal Mateja Radana.

Ljubljančani so v 33. minuti izpeljali protinapad in z globinsko podajo zaposlili Radovića, ki je sam stekel proti nasprotnikovemu golu, gostujoči vratar Radan pa je pravočasno zapustil svoja vrata in žogo izbil v avt.

V 43. minuti je bil na preizkušnji domači čuvaj mreže Nejc Vidmar. Njegovi soigralci so slabo izbili žogo, ki si jo je nato priboril Mate Eterović in močno udaril po sredini vrat, Vidmar pa je z obrambo žogo odbil prek vrat. Prvi polčas se je končal z vodstvom Olimpije z 1:0.

Drugi polčas

Olimpija je v drugem polčasu nadaljevala z napadalno igro in že v 49. minuti podvojila prednost. Gostujoči branilec Ivan Knezović je žogo nespretno izbil iz svojega kazenskega prostora in jo poslal naravnost do Juliusa Wobaya, ta pa je močno udaril v desni zgornji kot velenjskega gola za vodstvo z 2:0. Nogometaš iz Sierre Leone je tako dosegel svoj prvi gol za ljubljanski klub.

Domačini so v 62. minuti zadeli še tretjič. Matic Fink je v hitri akciji krenil po desni strani in podal pred gol, kjer je Klemen Bolha podrl Radovića in si prislužil rdeči karton, Olimpija pa je imela na voljo enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Kronaveter in žogo poslal v levi kot za svoj dvanajsti prvenstveni gol.

Pri Olimpiji je bil v nadaljevanju najbolj razpoložen Matic Fink in si v 67. ter 81. minuti pripravil priložnosti za strel, vendar pa je oba poskusa ustavil Radan.

Obramba Rudarja je v zaključku povsem popustila in v zadnjih dveh minutah prejela dva gola. Najprej je v 88. minuti na desni strani preigraval Radović in sprožil proti golu, žoga je zadela Ivana Knezovića in končala v mreži.

Dve minuti kasneje je v mreži gostov »odjeknila petarda«. Po akciji rezervista Blessinga Elekeja se je žoga odbila k Ricardu Alvesu, ki jo je z enajstih metrov z močnim strelom poslal v mrežo. Končni izid tekme je bil 5:0 za Olimpijo.