1. SNL: Orehovec debitiral s porazom

Nogometaši Gorice so na prvi tekmi 22. kola državnega prvenstva premagali Zavrč s 3:1.

14. marec 2014 20.47
tre*ZOGE

Zavrč - Nogometaši Zavrča so v 22. kolu državnega prvenstva gostili Gorico in na debiju svojega novega trenerja Željka Orehovca izgubili z 1:3.

Gostitelji so imeli v uvodnih minutah več od igre in so v tretji minuti zapretili prek Dorisa Kelenca, vendar je bil goriški vratar Alex Cordaz na pravem mestu.

Gostujoči nogometaši so po devetih minutah nadaljevanja dosegli vodilni gol, potem ko je Massimo Coda z roba kazenskega prostora kaznoval slabo izbijanje Petra Murka in žogo poslal v levi spodnji kot domačega gola.

Gorica je svoje vodstvo podvojila v 25. minuti. Filippo Boniperti je sprožil proti nasprotnikovemu golu, vendar je bil vratar Luka Bešenić na pravem mestu, na njegovo žalost pa je bil Boniperti prvi pri odbiti žogi in jo je poslal v mrežo.

Nogometaši Zavrča v drugem polčasu niso pripravili preobrata. Najprej je v 83. minuti Gianluca Lapadula s šestnajstih metrov udaril iz obrata in dokončno razblinil vse upe Zavrča, pri katerem je Doris Kelenc v 92. minuti postavil končni izid 1:3.