1. SNL: oslabljeni Goričani Domžale zapuščajo s točko

Na zadnji tekmi 24. kola so nogometaši Gorice na gostovanju v Domžalah iztržili neodločen izid 1:1.

06. marec 2016 15.56
06. marec 2016 17.51
M. Ž.
M. Ž.

Domžale - Nogometaši Domžal in Gorice so se na zadnji tekmi 24. kola državnega prvenstva razšli z neodločenim izidom 1:1. Domžale tako ostajajo na tretjem mestu, Goričani pa na četrtem.

Goričani so si točko priborili z zelo oslabljeno postavo. Zaradi kazni so manjkali Miran Burgić, Uroš Celcer in Alen Jogan, zaradi poškodbe pa Andi Arčon in Amel Džuzdanović. Na klopi ni bilo niti kaznovanega trenerja Mirana Srebrniča.

Gostitelji so povedli v 50. minuti prek Matica Črnica, ki je s 14 metrov žogo poslal v levi spodnji kot, Gorica pa je izenačila v 59. minuti prek Jana Humarja, ki je z desne strani kazenskega prostora natančno meril v bližnji kot.

Domžalčani bodo v naslednjem kolu gostovali pri Zavrču, Goričani pa bodo gostili Krško. Obe tekmi bosta 11. marca.

POTEK TEKME

Prvi polčas

Gledalci v prvem polčasu niso spremljali atraktivne igre, ekipi sta si pripravili le nekaj resnih priložnosti. Prvi so zapretili gostje v 9. minuti, ko je Bede Amarachi Osuji po predložku z desne udaril z glavo, vratar Alex Maraval pa je z obrambo preprečil vodstvo Gorice.

Domžalčani so bili nevarni v 21. minuti. Matic Črnic je preigraval po levi strani in sprožil z roba kazenskega prostora, gostujoči čuvaj mreže Grega Sorčan pa je s parado svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Trener Domžal Luka Elsner je bil v 34. minuti prisiljen opraviti prvo menjavo, saj se je poškodoval Mario Lucas Horvat, namesto njega je na igrišče vstopil Juninho.

Pet minut kasneje je Gorica ponovno napadla prek Osujija, ki je z leve strani želel presenetiti Maravala, a je bil le-ta pripravljen na strel z razdalje in je žogo odbil v kot. Ekipi sta prvi polčas končali z izidom 0:0.

Drugi polčas

Drugi polčas se je začel s hitrim vodstvom Domžal. Najprej je Matic Črnic močno udaril z 21 metrov, a mu je veselje preprečil Sobočan, nato pa so imeli gostitelji na voljo avt, po katerem je Črnic dobil novo priložnost in žogo s 14 metrov natančno poslal v levi spodnji kot.

Domžalčani so imeli osem minut kasneje priložnost za podvojitev vodstva, ko je Slobodan Vuk sprožil s šestih metrov, a se je ponovo izkazal Sobočan.

Goričani so po le minuti nadaljevanja izenačili na 1:1. Strelec je bil Jan Humar, ki je dobil žogo na desni strani kazenskega prostora in natančno udaril proti bližnjemu kotu, žoga pa se je od vratnice odbila v gol.

Domžale so v 81. minuti še zadnjič ogrozile gostujoči gol. Akcijo je začel Brachi Alvaro Rodriguez in z desne strani žogo poslal na oddaljeno vratnico, tam jo je pričakal Dejan Trajkovski, ki pa je zadel le stransko mrežo.

Zadnjo priložnost na tekmi so imeli gostje iz prostega strela. Izvajalec je bil Matija Škarabot, ki je meril v desni kot, žoga pa je zadela živi zid in zletela mimo desne vratnice. Končni izid tekme je bil 1:1.

Goričani zadovoljni s točko

»S točko smo zadovoljni. V Domžale smo prišli odigrati dobro tekmo. Vedeli smo, da bodo domači želeli zmagati in da se nikakor ne bodo branili. Z bočnimi igralci so zaigrali zelo visoko. V prvih minutah smo imeli nekaj težav, nakar smo spremenili sistem, se prilagodili in se dobro branili. V drugem polčasu je bilo še težje. Takoj smo prejeli zadetek, ampak smo tudi hitro izenačili. Svojim fantom bi rad čestital za predstavo, za njihov trud in vložek. Kot ekipa delujemo zelo dobro in to nas je nagradilo,« je povedal Andrej Komac, ki je zaradi kazni Mirana Srebrniča vodil goriško moštvo.