1. SNL: po štirje goli v mreži Zavrča in Krke

Luka Koper bo vsaj nekaj ur vodilni slovenski nogometni prvoligaš, potem ko je bil Zavrč nemočen v Novi Gorici.

05. oktober 2013 23.28
lvi*Luka MB
J. P., Delo.si

Ljubljana – Slovenski nogometni prvoligaši so bili v današnjih treh dvobojih 13. kola nadvse učinkoviti, saj so gledalci skupaj videli kar enajst golov. Skupni imenovalec vseh treh obračunov je, da niso poraženci niti enkrat zadeli tekmečeve mreže. Jutri bosta na sporedu še zadnji dve tekmi kola: Triglav bo preveril, ali je šok terapija po menjavi trenerja (Siniša Brkić je nasledil Dušana Kosića) delovala, ob 17. pa bo v Ljudskem vrtu večni derbi Maribora in Olimpije.

Zavrč bi se lahko v primeru zmage v Novi Gorici zavihtel celo na čelo razpredelnice, a je bilo njegovih upov konec že po 35. minutah. Po golih Italijanov Massima Code in Gianvita Misurace so si gostje usodo zapečatili kar sami z avtogolom Dejana Kurbusa, po odmoru pa je primorski klub izkoristil še drugo ponujeno enajstmetrovko in se z izdatno zmago vmešal v igro za vrh lestvice.

Vsaj eno noč pa bo kot vodilni slovenski prvoligaš prespala Luka Koper, ki je – po zaslugi učinkovite igre v drugem polčasu – strla odpor Celja, ki še kar caplja blizu repa razpredelnice. Da je mera polna, so morali domači po odmoru menjati še vratarja, saj si je Matic Kotnik poškodoval mišico.

Nogometaši Domžal pa pod taktirko Luke Elsnerja nadaljujejo uspešne nastope. V zadnjem mesecu in pol so namreč vknjižili 13 od 19 možnih točk, v zadnjih štirih dvobojih so bili trikrat uspešni, s čimer so se zacementirali v sredini ligaške razpredelnice. Krka je po dveh odmevnih zmagah spet ostala praznih rok, čeprav po prvem polčasu ni dišalo po tako hudem porazu. A ko se je v nadaljevanju ogrel najboljši strelec domačih Joshua Kevin Stanley Parker in se v devetih minutah dvakrat vpisal med strelce, je bilo dvomov o zmagovalcu konec.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 13. KOLO

Celje : Luka Koper 0:3 (0:0; Palčič 58., Žibert 80., Galešić 89.-11m)
Gorica : Zavrč 4:0 (3:0; Coda 21., Musuraca 29.-11m, Kurbus avt. 35., Lapadula 60.-11m)
Domžale : Krka 4:0
(0:0; Parker 52., 61., S. Vuk 71., Husmani 83.)