1. SNL: pod Elsnerjem še naprej s polnim izkupičkom

Nogometni prvak Olimpija je na gostovanju z 1:0 odpravil Celje, mož odločitve je bil v 70. minuti Miha Zajc.

21. september 2016 22.19
NOGOMET Luka Koper - Maribor

Celje - Novi trener slovenskega nogometnega prvaka Olimpije Luka Elsner tudi po tretjem dvoboju na vročem ljubljanskem stolčku ostaja s polnim izkupičkom. V 10. kolu prvoligaškega tekmovanja so namreč njegovi varovanci na gostovanju z 1:0 odpravili Celje in zadržali vodilni položaj na razpredelnici, dve točki imajo zaloge pred Mariborom.

Zmaji so imeli terensko premoč, 56-odstotno posest žoge in večjo slo po zadetku, v okvir vrat so namreč sprožili šestkrat, gostitelji le dvakrat. Še posebej dominantni so bili pred glavnim odmorom, po njem je razkorak med tekmecema nekoliko splahnel, zato se je Elsner odločil za prevetritev vrst: najprej je Etiena Velikonjo nadomestil izkušeni Hrvat Leon Benko, nato pa njegovega rojaka Danijela Miškića reprezentant Rok Kronaveter.

Trenutek odločitve je padel v 70. minuti, ko je Miha Zajc izkoristil podajo Denisa Klinarja in se med strelce vpisal že petič v sezoni. Sprememba izida je nekoliko poživila malce uspavano igro, domači so se na vse kriplje trudili izenačiti, a je bil Dalibor Volaš trikrat neuspešen, Lovretu Čirjaku pa je veselje preprečil komaj 17-letni čuvaj mreže gostov Rok Vodišek. Olimpija tako pod Elsnerjevo taktirko sploh še ni prejela gola.

Miha Zajc je zadel že petič v sezoni. Foto: Jure Eržen/Delo.

Tavares odločil

V večernem derbiju kola pa so Koprčani prvič v sezoni izgubili pred domačimi navijači na Bonifiki, od njih je bil z 2:1 boljši državni podprvak Maribor, ki mu je zmago v 62. minuti zagotovil Marcos Tavares, ki je zadel sploh prvič v sezoni. Prvi so sicer vodili Primorci, ravno po pol ure igre je namreč Ed Kevin Kokorović podal z desne v kazenski prostor, najvišji v skoku pa je bil kapetan Toni Datković, ki je z glavo matiral Jasmina Handanovića, ki je stekel v prazno.

Še pred odhodom v garderobo pa so vijolični izenačili. V zadnji minuti prvega polčasa je nekdanji član Luke Koper Matej Palčič mojstrsko našel Luko Zahovića, ki je v padcu z glavo žogo poslal za hrbet Vasje Simčiča. V drugem polčasu je bilo poleg zadetka vroče v 76. minuti, ko je po podaji Sintayehuja Sallalicha žogo v lastno mrežo preusmeril Jan Andrejašič, vendar pa je sodnik Matej Jug zadetek razveljavil zaradi nedovoljenega položaja Dareta Vršiča. Mariborčani so zmagali šestič zapovrstjo.

Celje : Olimpija 0:1 (0:0)

Štadion Arena Petrol, gledalcev 3000, sodnik Glažar (Hajdina).

Strelec: 0:1 - Zajc (Klinar, 70.); Celje: Rozman, Travner, D. Hadžić, Džinić, Klemenčič (od 53. Vidmajer), Pišek, Pungaršek (od 75. Lovrečič), Čirjak, Požeg Vancaš (od 72. Hadžić), Podlogar, Volaš; Olimpija: Vodišek, Bajrić, Klinar, Delamea Mllinar, Kelhar, Alves, Zajc, Miškić (od 67. Kronaveter), Kirm, Velikonja (od 58. Benko), Wobay (od 83. Matić); streli: 4:9, na vrata: 2:6, posest žoge v %: 44:56, koti: 4:5, prekrški: 10:19.

Luka Koper : Maribor 1:2 (1:1)

Štadion Bonifika, gledalcev 2200, sodnik Jug (Tolmin).

Strelci: 1:0 - Datković (Kokorović, 30.), 1:1 - Zahović (Palčič, 45.), 1:2 - Tavares (Pihler, 62.); Luka Koper: Simčič, Andrejašič, Datković, Gregov, Dedić, Kokorović (od 71. Muslimović), Biljan, Pekuson (od 57. Pučko), Belima, Ibričić (od 65. Pranjić), Park; Maribor: Handanović, Palčič, Šme, Defendi, Janža, Kabha, Pihler (od 86. Bohar), Sallalich (od 87. Vrhovec), Vršič, Tavares, Zahović (od 79. Novaković); streli: 5:6, na vrata: 2:3, posest žoge v %: 47:53, koti: 5:3, prekrški: 21:20.

Kalcer Radomlje : Domžale 0:5 (0:3)

Športni park, gledalcev 400, sodnik Obrenović (Ljubljana).

Strelci: 0:1 - Alvir (Vuk, 13.), 0:2 - Matjašič (Horvat, 19.), 0:3 - Alvir (Repas, 29.), 0:4 - Balkovec (69.), 0:5 - Širok (77.); Kalcer: Ivačič, Karamatić, Barukčić, Osmanaj, Cerar, Kovjenić, Jakovljević (od 61. Gajić), Stoiljković, Jugovar, Rems (od 37. Šipek), Jazbec; Domžale: Milić, Vuk (od 66. Bratanović), Matjašič, Repas, Širok, Halilović, Horvat (od 62. Vetrih), Blažič, Balkovec (od 73. Brachi), Žinko, Alvir; streli: 7:13, na vrata: 4:7, posest žoge v %: 48:52, koti: 5:4, prekrški: 11:24.

Aluminij : Gorica 0:0

Športni park, gledalcev 100, sodnik Balažič (Ljubljana).

Aluminij: Janžekovič, Vezjak, Turkalj, Zeba, Kocić, Krljanović, Škoflek, Vrbanec, Rogina (od 60. Cvek), Rebernik (od 84. Srdić), Kramer (od 74. Bizjak); Gorica: Sorčan, Gregorič, Boben, Kavčič, Celcer, Osuji (od 58. Kotnik), Kapić, Kolenc, Arčon, Žigon (od 76. Grudina), Burgić (od 85. Franciosi); streli: 7:7, na vrata: 4:3, posest žoge v %: 46:54, koti: 5:6, prekrški: 14:15.

Krško : Rudar 1:0 (0:0)

Štadion Matije Gubca, gledalcev 800, sodnik Vinčić (Maribor).

Strelec: 1:0 - Dangubić (87.); Krško: Zalokar, Pušaver, Vuklišević, Krajcer, Šturm, Jurečič (od 85. Špiler), Dušak, Vokić (od 59. Mensah), Sadiković (od 69. Čeh), Kramarič, Dangubić; Rudar: Radan, Bolha, Zec, Billong, Mužek, Lotrič (od 69. Eterović), Babić, Grgić, Trifković, Dodlek (od 78. Pišek), Glavina; streli: 8:7, na vrata: 4:1, posest žoge v %: 44:56, koti: 3:6, prekrški: 9:14.

Strelci: 5 - Arčon, Zajc, Omoregie; 4 - Alvir, Čirjak, Glavina, Honi; podajalci: 5 - Vršič; 4 - Vrbanec, Klinar; 3 - Podlogar, Janža.

1. Olimpija 10 7 1 2 15:6 22
2. Maribor 10 6 2 2 18:9 20
3. Domžale 10 5 2 3 19:11 17
4. Gorica 9 5 1 3 11:7 16
5. Luka Koper 9 5 0 4 9:8 15
6. Celje 10 4 1 5 11:12 13
7. Krško 10 3 3 4 9:13 12