1. SNL: prednost Olimpije pred Mariborom se je stalila

Ljubljančani so se s Celjani razšli brez zmagovalca in brez golov, čeprav je bilo razmerje strelov v okvir vrat kar 8:0.

13. marec 2016 20.13

Ljubljana - Nogometaši Olimpije v spomladanskem delu slovenskega prvoligaškega tekmovanja v treh dvobojih še niso prejeli zadetka, kljub temu pa se je njihova prednost po 25. kolu pred prvimi zasledovalci, branilci naslova Mariborčani, s šestih stopila na zgolj štiri točke. Varovancem novega trenerja Marka Nikolića namreč nič ne pomaga, če so večni derbi na gostovanju v Ljudskem vrtu prejšnji teden končali brez zmagovalca in brez golov, ko pa doseženega niso znali oplemenititi danes, ko so se v Stožicah s Celjem, ki je že desetič v sezoni remiziralo, razšli z »zgolj« 0:0. Celjani med vsemi prvoligaši ta hip držijo najdaljši niz neporaženosti, dolg že devet tekem.

Še kako dobro varovanci Iztoka Kapušina pomnijo prejšnji medsebojni obračun z zmaji, ki so jih v Areni Petrol konec oktobra nadigrali s kar 4:0, vendar pa strelca vseh štirih tedanjih zadetkov Andraža Šporarja ni več v zeleno-belem kadru. To se v napadu še kako pozna, Ljubljančani drugič zapovrstjo niso dosegli gola, pa čeravno so imeli danes v Stožicah terensko premoč, žogo 57-odstotno v svoji posesti, v okvir tekmečevih vrat pa so ustrelili kar osemkrat, medtem ko niso gostje, ki so se postavili na obrambne okope, na gol sprožili niti enkrat samkrat. Celjane je reševal zelo razpoloženi čuvaj mreže Matic Kotnik.

Gostje so tako po Mariborčanih, od katerih so bili v uvodnem spomladanskem kolu boljši v Ljudskem vrtu (1:0), ob živce spravili še Olimpijo, ki ji nista pomagali niti prečka Roka Kronavetra niti zapravljena idealna priložnost Mihe Zajca, ki je Kotnika že preigral, nato pa žogo, namesto v prazno mrežo, poslal za nekaj centimetrov mimo vrat. Isti igralec je v sodnikovem dodatku zatresel še vratnico, enako kot že nekoliko prej na drugi strani Rudi Požeg Vancaš. Celjani, ki bodo v soboto gostili Domžale, ostajajo na šestem mestu ligaške razpredelnice, Olimpija - danes teden se bo v Stožicah udarila s predzadnjim Rudarjem - pa je še naprej vodilna.

V drugi današnji tekmi je Luka Koper vendarle prekinila niz štirih zaporednih porazov in se v državnem prvenstvu novih točk veselila prvič po 2. decembru, danes je na gostovanju z 1:0 odpravila sosedo na lestvici Krko, s čimer se je tudi zavihtela z dna prvoligaške razpredelnice. Obe moštvi imata - enako kot še zadnjeuvrščena Rudar in Krško - po 25 točk. Novomeščani so sicer v začetku drugega polčasa prvi zadeli, a so sodniki po prekršku v napadu gol Lea Ejupa razveljavili. Kazen je sledila v 78. minuti, ko je albanski rezervist Fabian Lokaj, ki je v igro vskočil zgolj štiri minute prej, po podaji Antonia Pavića s pomočjo prečke žogo spravil za golovo črto. Takoj zatem je zadela tudi Krka, a je bil Alen Vučkić pred strelom v nedovoljenem položaju.

Olimpija : Celje 0:0

Štadion Stožice, gledalcev 2000, sodnik Perić (Kranj).

Olimpija: Vidmar, Klinar, Kelhar, Zajc, Kronaveter, Matić, Eleke (od 89. Zarifović), Radović, Kapun (od 62. Wobay), Čale, Mitrović.

Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Miškić, Požeg Vancaš (od 74. De Sousa), Sunny, Podlogar, Pajač (od 86. Spremo), Čirjak, Vidmajer.

Rumeni kartoni: Mitrović; Pajač, Vrhovec, Čirjak.

Krka : Luka Koper 0:1 (0:0)

Štadion Portoval, gledalcev 300, sodnik Vinčič (Maribor).

Strelec: 0:1 - Lokaj (78.).

Krka: Mitrović, Ejup, Bogdan, Marotti, Vučkić, Kostanjšek (od 78. Brkljača), Welbeck (od 86. Marjanović), Mojstrovič, Fuček, Perić, Potokar (od 71. Majcen).

Luka Koper: Tomić, Pavić, Memolla, Horvat, Datković, Biljan (od 90. Batur), Štulac, Belima (od 74. Lokaj), Valencia, Jurina, Muslimović (od 46. Štromajer).