1. SNL: prvi in zadnji z delitvijo točk, Olimpija spet praznih rok

V derbiju predzadnjega kola so nogometaši Gorice z golom Osujija ugnali tekmico za končno drugo mesto Olimpijo.

22. maj 2017 02.25
nogomet

Ljubljana - Štirje neodločeni izidi, tudi prvaka Maribora z zadnjeuvrščenim Kalcerjem (1:1), in domača zmaga Gorice nad Olimpijo (1:0) v dvoboju za drugo mesto na razpredelnici - takšen je razplet predzadnjega kola slovenskega prvoligaškega nogometnega tekmovanja. Derbi je bil v Novi Gorici, kjer so morali ljubljanski zmaji še sedmič v pomladnem delu na kolena, Primorci pa so za zmago potrebovali zgolj dva strela v okvir tekmečevih vrat. Že v 20. minuti je podajo Dejana Žigona izkoristil šele 21-letni nigerijski zvezni igralec Bede Osuji in z levico postavil končni izid.

Nogometaši Radomelj, ki se poslavljajo od elite, pa so vpisali deveti neodločen izid v sezoni in prekinili niz petih zaporednih porazov. Enako kot pred mesecem dni na gostovanju pri Olimpiji so se danes z 1:1 razšli tudi z »vijoličnimi«, ki so po tem, ko so si predčasno zagotovili lovoriko, neprepoznavni, saj so v zadnjih enajstih obračunih na vseh frontah vpisali zgolj dve zmagi, zadnjo - z 1:0 nad Domžalami - pred skoraj mesecem dni. Tokrat jim ni pomagalo niti kar enajst strelov v okvir vrat, edini strelec je bil Marcos Tavares v 67. minuti.