1. SNL: Vombergar prinesel dragocene tri točke Olimpiji

Ljubljančani se z gostovanja v Kidričevem vračajo z vsemi tremi točkami, Aluminij so premagali z 2:1.

15. oktober 2017 00.11
Nogometna tekma Olimpija - Nova Gorica 01.oktobra 2017 [šport,nogomet,Olimpija,Nova Gorica]
N. Gr.
N. Gr.

Kidričevo - Potem ko je Mariboru v petek uspel preobrat proti Rudarju, so zmago za ohranitev prvega mesta na lestvici potrebovali tudi Ljubljančani. Za Olimpijo se je tekma začela zelo slabo, že v 5. minuti je Kranjc domačine popeljal v vodstvo z 1:0.

Gostujoči navijači, v Kidričevem jih je bilo okrog 100, so na izenačujoči zadetek čakali le sedem minut, ko je v polno meril Nathan Oduwa in postavil končni izid prvega polčasa, v katerem so zmaji šestkrat merili proti vratom Aluminija. V drugem delu je ritem igre močno padel in po bledi predstavi obeh ekip je že kazalo, da se bo zadnja sobotna tekma končala z delitvijo točk.

Z remijem se ni strinjal Andres Vombergar, ki je odlično izkoristil predložek Kingsleya Boatenga in z glavo žogo poslal pod prečko za končnih 2:1. Zelo pomembne in težko priborjene zmage Olimpije se je razveselil tudi Triglav, Kranjčani na predzadnjem mestu za Aluminijem zaostajajo le še za dve točki.