1. SNL: Zavrč z atomskim prvim polčasom zajezil Krko

V dvoboju novincev med slovensko nogometno elito je Zavrč že v prvem polčasu trikrat zatresel Krkino mrežo.

25. oktober 2013 23.18
regent nogomet
J. P., Delo.si

Zavrč - Nogometaši Zavrča so po zaslugi učinkovitega prvega polčasa v prvi tekmi 15. kola slovenskega prvoligaškega tekmovanja s 3:0 (3:0) odpravili Krko in se vsaj do jutri popoldne po številu točk izenačili z drugouvrščeno Luko Koper (po 27).

Bil je to dvoboj novincev med slovensko elito, končal pa se je skladno s točkovnim razmerjem na ligaški razpredelnici. Zavrč je vpisal še osmo zmago, Krka je že desetič pokleknila. Več kot 500 gledalcev je že po 21 minutah dvakrat zaploskalo domačima akcijama, ki sta ju v razmaku štirih minut najprej Jože Benko, nato pa še Dino Kresinger zapečatila z goloma.

Benko je izkoristil podajo Roka Roja in z glavo ukanil Matka Obradovića, Kresinger pa je pobral odbito žogo in jo popeljal prek golove črte. Piko na i je v zadnjih izdihljajih prvega polčasa z drugim golom pritisnil Benko, ki je izkoristil lep predložek Dorisa Kelenca. V nadaljevanju je Zavrč brez težav nadziral potek dvoboja, poskusi Krke pa so bili jalovi.

ZAVRČ : KRKA 3:0 (3:0)

Štadion Zavrča, gledalcev 550, sodnik Jug (Tolmin).

Strelca: 1:0 - Benko (17.), 2:0 - Kresinger (21.), 3:0 - Benko (44.).

Zavrč: Fink, Roškar, Šafarić, Kelenc, S. Čeh (od 57. Kurbus), Sambolec, Roj, Kresinger, Golubar, Mihelič (od 65. Mastjašič), Benko (od 75. A. Čeh).

Krka: Obradović, Volarič, Košnik, Mojstrović (od 46. Ejup), Ihbeisheh, Novosel (od 71. Krcić), Dežmar, Kramar (od 64. Kastrevec), Mbognou, Cvijanović, Ivanković.

1. Maribor 13 9 2 2 31:8 29
2. Luka Koper 14 8 3 3 20:14 27
3. Zavrč 15 8 3 4 24:22 27
4. Rudar 14 7 4 3 18:13 25