Argentina v južnoameriških kvalifikacijah porazila Čile

Nogometaši Argentine so na svoji peti tekmi južnoameriških kvalifikacij za SP 2018 premagali Čile z 2:1.

25. marec 2016 08.16
25. marec 2016 08.40
SOCCER-WORLD/
M. Ž.
M. Ž.

Santiago de Chile - Nogometaši Argentine so v petem kolu južnoameriških kvalifikacij v gosteh premagali Čilence z 2:1 in dosegli drugo zmago.

V ponovitvi lanskega finala Cope Americe so bolje začeli gostitelji in povedli v enajsti minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Felipe Gutierrez.

Argentinci so izenačili devet minut kasneje. Strelec je bil Angel Di Maria, ki je po preigravanju Everja Banege s približno enajstih metrov žogo natančno zavil v desni zgornji kot čilenskega gola.

»Gavči« so tekmo odločili v 25. minuti. Branilec Nicolas Otamendi je pričakal visoko podajo v kazenski prostor in žogo podaljšal do Lionela Messija, temu je branilec Mauricio Isla izbil žogo, vendar pa naravnost na nogo Gabrielu Mercardu, ki jo je z volejem pospravil v mrežo za končnih 2:1.

Argentinci imajo po petih tekmah na svojem računu 8 točk in so na četrtem mestu, v najboljšem položaju je Ekvador (13), ki je ponoči proti Paragvaju iztržil neodločen izid 2:2.