Arsenal in Liverpool sta si na Emiratesu razdelila po točko

V derbiju 3. kola angleškega prvenstva sta se Arsenal in Liverpool razšla z izidom 0:0.

24. avgust 2015 15.14
24. avgust 2015 23.04
SOC/

London - Na štadionu Emirates je potekal derbi tretjega kola angleškega prvenstva med Arsenalom in Liverpoolom, ki se je končal z delitvijo točko (0:0).

Gledalci so v Londonu spremljali zelo atraktivno igro s številnimi priložnostmi, moštvi sta skupaj sprožili kar 34 strelov (Arsenal 19, Liverpool 14) in trikrat zadeli okvir vrat (Liverpool 2x, Arsenal 1x). V prvem polčasu so več pokazali gostje, v drugem pa domači.

Začetno pobudo so imeli nogometaši Liverpoola, ki so že v tretji minuti zadeli okvir vrat. Akcijo je začel Christian Benteke, ki je z desne strani podal v kazenski prostor, tam se je za strel odločil Philippe Coutinho in stresel prečko.

Arsenal se je hitro otresel pritiska in v osmi minuti dosegel gol, ki pa so ga sodniki neupravičeno razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Takrat je Santi Cazorla z globinsko podajo zaposlil Aarona Ramseyja, ki je z leve strani premagal Simona Mignoleta, vendar pa njegov gol ni obveljal.

Liverpool se je vodstvu približal v 39. minuti. Brazilec Roberto Firmino je z leve strani podal pred nasprotnikov gol, kjer je Benteke sprožil s šestih metrov, njegov poskus pa je mojstrsko ustavil Peter Čech. Češki vratar pri Topničarjih se je izkazal tudi v 45. minuti, ko je s konicami prstov odbil strel Coutinha in ga preusmeril v vratnico. Prvi polčas se je tako končal brez golov.

V drugem polčasu so si lepše priložnosti pripravili domači. Ti so v 60. minuti izpeljali ekipno akcijo, Santi Cazorla je v kazenskem prostoru našel Olivierja Girouda, ta jo je nemudoma poslal do Sancheza, ki pa je z leve strani zadel bližnjo vratnico.

Deset minut kasneje je bilo ponovno nevarno pred vrati Liverpoola. Giroud si je priboril žogo v kazenskem prostoru in streljal iz obrata, vratar Mignolet pa je z odlično reakcijo svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Liverpool jo je v 84. minuti srečno odnesel brez gola, ko je Martin Škrtel nespretno posredoval ob predložku Alexa Oxladeja Chamberlaina in žogo poslal mimo desne vratnice svojega gola.

Arsenal je zadnji napad izpeljal v 94. minuti. Zaključil ga je Oxlade Chamberlain, ob njegovem strelu pa se je ponovno izkazal Mignolet in poskrbel za delitev točk.