Atletico dobil madridski derbi z Realom, Oblak nepremagan

Na tekmi 26. kola španskega nogometnega prvenstva je Atletico Madrid z 1:0 premagal Real, tretjič zapored na Bernabeuu.

27. februar 2016 19.14
SOCCER-SPAIN/
Š. Ro., M. Ž.

Madrid - Španski nogometni prvoligaš Atletico Madrid, v vratih katerega blesti slovenski vratar Jan Oblak, je v 26. kolu domačega prvenstva prišel do nove odmevne zmage nad mestnim tekmecem. Na slovitem štadionu Santiago Bernabeu je premagal Real Madrid z 1:0.

To je bila že tretja zaporedna zmaga Atletica na domačem igrišču Reala, ki rdeče-belih ni premagal že šestič zapored. Varovanci trenerja Diega Simeoneja pa so s tem dokončno končali upe »galaktikov« za naslov. Real zdaj štiri točke zaostanka za Atleticom in kar devet za vodilno Barcelono, ki jo jutri čaka obračun s Sevillo.

Edini gol na tekmi je v 53. minuti v domiselni akciji s Filipejem Luisom prispeval Francoz Antoine Griezmann. Dobro je znova odigral tudi Oblak in zadržal napade zvezdnikov Reala, znova pa ohranil prazno mrežo. Škofjeločan je zaslužen, da Atletico že na 25 tekmah sezone ni prejel zadetka.

To je bil tudi prvo poraz za Real, odkar je njegove vajeti prevzel zvezdniški trener Zinedine Zidane.

Barcelona slavila proti Sevilli

Vodilna Barcelona je na domačem Nou Campu po preobratu premagala Sevilo z 2:1. Katalonci so tako ostali nepremagani še na 34. zaporedni tekmi v vseh tekmovanjih, s čimer so izenačili rekord Reala iz sezone 1988/1989

Domačini so na začetku tekme prikazali napadalen nogomet in močno pritisnili proti vratom, vendar pa nesrečno ostali brez gola.

Najprej je gostujoči vratar Sergio Rico v 13. minuti preprečil gol Luisu Suarezu. Katalonci so imeli na voljo udarec iz kota, iz katerega je Lionel Messi zadel vratnico, le nekaj sekund kasneje pa je Suarez z močnim strelom stresel še prečko.

Sevilla je to kaznovala z golom v 20. minuti. Akcijo je začel Benoit Tremoulinas in z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Victor Vitolo z desnico zadel v levi kot.

Barcelona je izenačila v 31. minuti, ko je Messi s prostega strela natančno sprožil v desni zgornji kot, za zmago domačinov pa je v 48. minuti po lepi ekipni akciji zadel branilec Gerard Pique. Gostitelji so imeli sicer do konca tekme še kopico lepih priložnosti, ki pa jih niso izkoristili.

Katalonski klub se je z 21. zmago utrdil na vrhu lestvice, drugouvrščeni Atletico zaostaja za osem točk, tretjeuvrščeni Real pa že za dvanajst točk.