Liga prvakov: Remi Chelseaja in Rome zagrenil življenje Atleticu

Nogometaši Atletica na gostovanju v Azerbajdžanu niso našli ključa do vrat Karabaha, tekma se je končala z 0:0.

18. oktober 2017 19.47
FBL-EUR-C1-QARABAG-ATLETICO
N. Gr.
N. Gr.

Baku - Madridski Atletico se je v zadnjih tednih vzpenjal v formi in je na šesturno pot v Azerbajdžan krenil z vlogo velikega favorita. Nenazadnje Karabah še nikoli ni osvojil točke v skupinskem delu lige prvakov, tokrat pa so se pogumno zoperstavili ekipi Diega Simeoneja, ki je v napadu delovala brez idej.

Nekajkrat je bil na preizkušnji tudi Jan Oblak, a je svojo nalogo opravil z odliko. Petnajst minut pred koncem tekme se je zdelo, da bo Atletico vendarle zlomil odpor domačinov, ki so ostali brez Dinuja, ki je po nespametnem simuliranju v kazenskem prostoru Madridčanov dobil drugi rumeni karton.

Z igralcem več so Atleti pritisnili proti vratom Šehića, a se gostje vendarle niso dali. V eni zadnjih akcij na tekmi je imel lepo priložnost Antoine Griezmann, a je Francoz z desne strani kazenskega prostora meril mimo vrat Karabaha in ostalo je pri remiju z 0:0. Atletico ima po treh tekmah na računu le dve točki in bo moral v drugi polovici skupinskega dela lige prvakov loviti zaostanek za Chelseajem in Romo.

Karabah - Atletico

Drugo tekmo v skupini C sta na Stamford Bridgu odigrala Chelsea in Roma. Domačini so povedli po lepem zadetku Davida Luiza z 20 metrov, ko je v 37. minuti na 2:0 povišal Eden Hazard pa se je zdelo, da bo Chelsea brez večjih težav prišel do novih treh točk. Že tri minute kasneje je v kazenskem prostoru zadel Aleksandar Kolarov in znižal zaostanek Rimljanov.

Roma je v drugem polčasu igrala zelo dobro in po dveh zadetkih Edina Džeka, sploh prvi z voleja je bil prava mojstrovina, prišla do popolnega preobrata. A tudi Chelsea še ni rekel zadnje besede, Eden Hazard je dosegel enega redkih zadetkov z glavo, izid pa se do konca tekme ni več spreminjal. Po remiju ima Chelsea sedem točk, Roma pet, Atletico pa le dve in Madridčani bodo morali v zadnjih treh tekmah skupinskega dela zmagovati, če bodo želeli napredovati iz skupine.

Chelsea : Roma

Jupp Heynckes je očitno uspel prebuditi igralce Bayerna, ki so proti Celticu igrali zelo dobro in zasluženo zmagali s 3:0. Manchester United je imel v Lizboni veliko dela z Benfico, a je po golu Marcusa Rashforda vseeno slavil z 1:0. Barcelona je hitro ostala brez izključenega Gerarda Piqueja, a ni imela veliko dela z razglašenim Olympiacosom, Katalonci so slavili s 3:1. Juventus je proti Sportingu po zadetkih Miralema Pjanića in Maria Mandžukića zmagal z 2:1, PSG je napolnil mrežo Anderlechta (0:4), Basel pa prišel do pomembne zmage (0:2) v moskvi proti CSKA-ju, omenjena kluba se bosta borila za tretje mesto v skupini A.