Atletico po 18 letih znova na vrhu španskega prvenstva

Madridski Atletico je v 22. kolu premagal Real Sociedad. Barcelona je izgubila proti Valenci, Real pa dobil točko proti Athleticu.

03. februar 2014 00.13
Spain Soccer La Liga

Madrid - Nogometaši madridskega Atletica so v 22. kolu državnega prvenstva s 4:0 premagali Real Sociedad in so po 18 letih znova na prvem mestu, potem ko sta točke izgubila tako Barcelona kot Real.

Katalonci so prvo mesto izgubili z včerajšnjim domačim porazom proti Valencii (2:3), ki je bil njihov prvi poraz na Camp Nouu po aprilu 2012.

Barcelona je povedla z golom Alexisa Sancheza v sedmi minuti, Valencia pa je do 48. minute izid obrnila sebi v prid, za kar sta poskrbela Dani Parejo v 44. in Pablo Piatti v 48. minuti.

Vodstvo gostov je trajalo le šest minut, saj je Argentinec Lionel Messi v 54. minuti izkoristil najstrožjo kazen, končni izid pa je postavil Francisco Alcacer v 59. minuti.

Katalonci so imeli dovolj časa, da bi se vsaj izognili porazu, vendar si je branilec Jordi Alba v 78. minuti prislužil drugi rumeni karton in je zapečatil usodo svojega moštva, ki je na zadnjih štirih tekmah osvojilo le pet točk.

Atletico prepričljivo proti Sociedadu

Atletico je darilo Barcelone sprejel z odprtima rokama in je na domačem štadionu premagal Real Sociedad s 4:0 in si priboril tri točke prednosti pred Barcelono in Realom.

Nogometaši Atletica so bili v prvem polčasu občutno boljši od svojih nasprotnikov, vendar so dosegli le en gol. Prvo priložnost so imeli že v peti minuti, a je bil strel Diega Costa prešibak, devet minut kasneje je David Villa dosegel vodilni gol, ki pa je bil upravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Isti igralec je nato v 38. minuti le zadel po podaji Diega Coste in postavil izid polčasa (1:0).

Gostiteljem je v drugem polčasu steklo in so dosegli še tri gole, Diego Costa je v 72. minuti povišal na 2:0, Miranda je dve minuti kasneje zadel za 3:0, končni izid pa je postavil povratnik v moštvo Diego v 87. minuti.

Realu ob izključitvi Ronalda le točka

Drugi madridski klub Real je na gostovanju pri Athleticu iztržil točko (1:1). »Galaktiki« so povedli v 65. minuti z golom Jeseja Rodrigueza, ki je izkoristil podajo Cristiana Ronalda. Athletic je izenačil osem minut kasneje, ko je rezervist Ibai Gomez zadel s svojim prvim strelom v okvir nasprotnikovih vrat.

Madridčani so tekmo končali z deseterico, potem ko si je Cristiano Ronaldo v 76. minuti prislužil rdeči karton. Portugalec se je v domačem kazenskem prostoru zapletel v verbalni dvoboj s Carlosom Gurpeguijem, ki ga je odrinil z roko, nogometaš Athletica je padel po tleh, glavni sodnik pa se je odločil za izključitev gostujočega nogometaša (dogodek si lahko ogledate v spodnjem videu). Tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1.