Babacar poskrbel za poraz Interja v Firencah

Fiorentina je v 25. kolu italijanskega prvenstva v Firencah premagala Inter z 2:1.

14. februar 2016 21.37
14. februar 2016 22.23
Italy Soccer Serie A
M. Ž.
M. Ž.

Firence - Nogometaši Fiorentine so v 25. kolu italijanskega prvenstva gostili Inter in ga premagali z 2:1. Pri domačinih je Josip Iličić igral do 87. minute, pri gostih pa je Samir Handanović branil vso tekmo.

Milančani so poskrbeli za prvi gol na tekmi. To se je zgodilo v 26. minuti, ko je Rodrigo Palacio z desne strani podal pred gol, tam pa so domačini pozabili na Marcela Brozovića, ki je neovirano žogo poslal v mrežo.

Fiorentina si je v prvem polčasu pripravila kar nekaj priložnosti in proti vratom Handanovića sprožila šest strelov (skupno razmerje 6:4), vendar pa je ostalo pri izidu 0:1. Gostitelji so najlepšo priložnost zapravili v 45. minuti, ko je z glavo streljal Matias Vecino, vendar pa je Samir Handanović z dobro obrambo svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Domače moštvo je v drugem polčasu zrežiralo preobrat. Akcijo za izenačujoči gol je začel Iličić in z desne strani poslal predložek, v kazenskem prostoru je z glavo posredoval eden izmed gostov, ki pa je žogo odbil naravnost do Borje Valera, ki je z glavo zadel za 1:1.

Za Inter so se stvari še poslabšale v 82. minuti, ko si je Alex Nicolao Telles prislužil drugi rumeni karton in moral z igrišča.

Domači trener Paulo Sousa je v 86. minuti z igrišča poslal Josipa Iličića in priložnost ponudil Khoumi Babacarju, kar se mu je obrestovalo, saj je pet minut kasneje dosegel zmagoviti gol.

Firenčani so odločilno akcijo začeli na levi strani igrišča, s katere je Mauro Zarate sprožil strel po sredini vrat, Samir Handanović je žogo odbil do Babacarja, čigar prvi poskus je še ubranil, nato pa je žogo z roko odbil nazaj k Babacarju, ki druge priložnosti ni zapravil (v spodnjem videu).

Tekma se je končala z manjšim incidentom in še dvema rdečima kartonoma, ki ju je glavni sodnik Paolo Mazzoleni pokazal domačinu Mauru Zarateju in gostu Geoffroyju Kondogbiaju.

Birsa strelec Chieva proti Sassuolu

Nogometaši Chieva so se pred domačimi gledalci pomerili s Sassuolom in iztržili točko (1:1).

Gostitelji so povedli v 29. minuti, ko je slovenski reprezentant Valter Birsa zadel iz enajstmetrovke in dosegel peti prvenstveni gol v tej sezoni (v spodnjem videu).

Sassuolo je izenačil le minuto kasneje prek Nicole Sansoneja, ki je neubranljivo sprožil z roba kazenskega prostora.

Valter Birsa je zelenico zapustil v 69. minuti, njegov soigralec Boštjan Cesar pa je igral vso tekmo.

Italijansko prvenstvo, 25. kolo

Fiorentina - Inter 2:1 (0:1)

Valero 60., Babacar 91.; Brozović 26.

(Iličić je za Fiorentino igral do 87. minute, Handanović je za Inter branil vso tekmo)

Milan - Genoa 2:1 (1:0)