Barcelona še drugič premagala Sevillo in osvojila superpokal

Barcelona je na povratni tekmi španskega superpokala na Camp Nou porazila Sevillo s 3:0 in zmagala s skupnim izidom 5:0.

18. avgust 2016 04.10
SOCCER-SPAIN/SUPERCUP
M. Ž.
M. Ž.

Barcelona - Nogometaši Barcelone so na povratni tekmi španskega superpokala na štadionu Camp Nou s 3:0 premagali Sevillo in v skupnem seštevku slavili s 5:0.

Katalonski velikan je tako dvanajstič osvojil superpokalno lovoriko, s čimer je najuspešnejši klub v tem tekmovanju (najbližji zasledovalec je madridski Real z devetimi naslovi).

Glavni trener Barcelone Luis Enrique je zaradi prednosti s prve tekme nekoliko premešal ekipo in na klopi pustil Luisa Suareza, Ivana Rakitića, Gerarda Piqueja in Jordija Albo.

Gostitelji so kljub temu odlično začeli tekmo in povedli v deseti minuti, ko je po podaji Lionela Messija z roba šestmetrskega prostora zadel Arda Turan.

Sevilla je imela v 33. minuti lepo priložnost za izenačenje, ko je Samuel Umtiti v svojem kazenskem prostoru igral z roko in zakrivil enajstmetrovko, vendar pa je Claudio Bravo ubranil strel Vicenteju Iborri.

Barcelona je prednost podvojila po manj kot minuti drugega polčasa. Gostje so si privoščili napako na svoji polovici, žogo je dobil Turan in jo z osemnajstih metrov v visokem loku poslal za hrbet vratarja Sergia Rica.

Končni izid je v 55. minuti postavil Lionel Messi, ki je po predložku Lucasa Digneja zadel z glavo. Katalonci so zadnjih enajst minut igrali le z deseterico, saj se je poškodoval Javier Mascherano, domači trener Enrique pa ga ni mogel zamenjati, saj je že opravil vse tri menjave. Rezultat se do konca tekme ni spremenil.