Barcelona zapravila dva gola prednosti, Sporting šokiral Atletico

Atletico je v 30. kolu španskega prvenstva izgubil proti Sportingu iz Gijona (1:2). Barcelona do točke proti Villarrealu (2:2).

19. marec 2016 17.25
19. marec 2016 17.52
SOCCER-SPAIN/
M. Ž.
M. Ž.

Villarreal - Nogometaši Barcelone so v 30. kolu državnega prvenstva proti Villarrealu že vodili z 2:0, na koncu pa iztržili le točko (2:2).

Katalonci so imeli zaradi včerajšnjega spodrsljala Atletica priložnost, da tekmecem pobegnejo na enajst točk, tako pa imajo pred zadnjimi osmimi tekmami devet točk zaloge.

Barcelona je odlično začela dvoboj in si v prvem polčasu priborila dva gola naskoka. Gledalci so prvi gol videli v dvajseti minuti, ko domačini niso dobro posredovali ob prostem strelu gostov, žogo si je priboril Ivan Rakitić in jo poslal v mrežo. Na 2:0 je v 41. minuti povišal Neymar, ki je bil natančen z bele točke.

Domačini so se v igro vrnili v 57. minuti. Denis Suarez je meril v desni spodnji kot, vratar Claudio Bravo je njegov strel še ustavil, pri žogi pa je bil prvi Cedric Bakambu in iz bližine znižal na 1:2.

Villarreal si je točko izboril v 63. minuti. Po udarcu iz kota je žoga presenetila branilca Jeremyja Mathieuja, ga zadela v trebuh in končala v mreži Barcelone. Tekma se je končala z delitvijo točk.

Sporting po preobratu šokiral Atletico

Nogometaši Atletica so doživeli nepričakovan poraz pri Sportingu iz Gijona, ki se bori za obstanek med špansko elito (1:2).

Madridčani so šele tretjič v sezoni prejeli več kot en gol, pred Sportingom mu je dva gola zabila le Barcelona. Slovenski vratar Jan Oblak je branil vso tekmo in prejel 13. ter 14. gol v španskem prvenstvu.

Madridski klub je gostovanje pri Sportingu začel dobro in povedel v 29. minuti, ko je Antoine Griezmann s prostega strela natančno meril v desni zgornji kot domačega gola.

Gostujoči nogometaši so vodili vse do 79. minute, nato pa je Sporting v zadnjih enajstih minutah zadel kar dvakrat in zrežiral preobrat.

Za izenačenje je poskrbel Antonio Sanabria, ki je 19 metrov od vrat izvedel prosti strel in našel luknjo v živem zidu, žoga pa je presenetila Oblaka in končala v mreži.

Domačini so tekmo odločili v 89. minuti, ko je Jonathan Rodriguez Menendez prodrl po levi in podal na oddaljeno vratnico, kjer je obramba Atletica pozabila na Carlosa Castra Garcio, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti za končnih 2:1.

Pri Atleticu so v sodniškem podaljšku doživeli še eno neprijetnost, saj si je osrednji branilec Jose Maria Gimenez poškodoval zadnjo stegensko mišico, ker pa je njegov klub že opravil tri zamenjave, so Madridčani tekmo končali z deseterico.