Bayern oddal prvi točki, remi Oblakovega Atletica (VIDEO)

Po 10 zaporednih zmagah v bundesligi se je bavarski velikan z gostovanja pri Eintrachtu vrnil z remijem brez golov.

31. oktober 2015 11.36
FBL-ESP-LIGA-DEPORTIVO-ATLETICO
J. P., Delo.si

Ljubljana - Nogometaši Bayerna po enajstem kolu bundeslige niso več nedotaknjeni, po desetih zaporednih zmagah so se namreč brez zmagovalca in brez golov razšli z Eintrachtom, ki se je vso tekmo krčevito branil - in se naposled tudi ubranil. Bavarski velikan je imel žogo kar 68-odstotno v svoji posesti, a mu to ni pomagalo, saj so bili njegovi napadalci brez dela, oba vratarja sta namreč v celotnem dvoboju posredovala zgolj po dvakrat. Še najagilnejši je bil Bayernov Poljak Robert Lewandowski, ki je v 89. minuti tudi zatresel mrežo, toda, kot so odločili sodniki, iz prepovedanega položaja.

V španski la ligi pa je imel madridski Atletico lepo priložnost, da se za vsaj nekaj ur zavihti na čelo prvenstvene razpredelnice, a jo je zapravil, saj se je z gostovanja pri Deportivu vrnil zgolj s točko (1:1). S tem ostaja točko za glavnima tekmecema, Realom in Barcelono, ki pa ju obračuna desetega kola čakata šele danes. Slovenski čuvaj Atleticove mreže Jan Oblak je moral edinokrat na kolena v 77. minuti, ko je hudo napako gostujoče obrambe na čelu s komaj 20-letnim urugvajskim branilcem Josejem Mario Gimenezom kaznoval Lucas Perez Martinez, s čimer je postavil končni izid. Že v prvem polčasu, v 34. minuti, je namreč Madridčane v vodstvo popeljal prekaljeni portugalski zvezni igralec Tiago, ki je iz prve sprožil z roba kazenskega prostora - in zadel.