Bayern po avtocesti do 24. zvezdice

Že sedem kol pred koncem so se nogometaši Bayerna po zmagi nad Hertho (3:1) veselili naslova nemškega prvaka.

25. marec 2014 23.38
SOCCER-GERMANY/
J. P., Delo.si

Berlin - Nogometaši Bayerna, v prejšnji sezoni tudi zmagovalci lige prvakov, so se v rekordno hitrem času - že sedem kol pred koncem - po avtocesti zapeljali do že 24. zvezdice v nemškem državnem prvenstvu, potem ko so na gostovanju pred 76.000 športnimi privrženci s 3:1 odpravili Hertho. Tako imajo pred finišem bundeslige že neulovljivih 25 točk zaloge pred prvo zasledovalko Borussio Dortmund, ki se je v današnjem derbiju kandidatov za drugo mesto brez golov razšla s Schalkejem.

Španski trener bavarskega velikana Pep Guardiola je tako ulovil prestižno lovoriko že v krstni sezoni, njegovi varovanci pa so porušili še kup rekordov: vpisali so še 19. zaporedno zmago, deseto na gostovanjih, niz nepremagljivosti pa podaljšali na 52 ligaških dvobojev. Že po 14. minutah so sicer vodili z 2:0, zadela sta Toni Kroos in Mario Götze, znižal je Kolumbijec Adrian Ramos z bele točke, končni izid pa je postavil rezervist Franck Ribery s svojim devetim golom v sezoni.