Bezjak in Šuler brez lige prvakov

Austria v zadnjih minutah povratne tekme 4. kola kvalifikacij za nogometno ligo prvakov preprečila Dinamu popoln zasuk.

28. avgust 2013 01.55
Austria Soccer Champions League
J. P., Delo.si

Ljubljana - Ob nogometaših Maribora ostaja le še Tim Matavž slovenski kandidat za preboj v ligo prvakov. V današnjih povratnih dvobojih 4. kola kvalifikacij sta namreč kratko potegnila kluba, pri katerih si kruh služita Slovenca, Ludogorec in Legia.

Bolgarski predstavnik je že v domačem dvoboju z Baslom ostal domala brez možnosti za preboj med elito stare celine, Basel je v drugo doseženo le še potrdil. Pri poražencih je Roman Bezjak igral celo tekmo. Zato pa je pri Legii vseh 90 minut rezervno klop grel povratnik po poškodbi Marko Šuler. Njegovi soigralci so že po devetih (!) minutah zaostajali z 0:2, do konca obračuna izid izenačili, ker pa so Romuni večkrat zadeli v gosteh, so se srečno uvrstili v ligo prvakov.

Še drugič je bil Arsenal premočen za Fenerbahče, Schalke ni dovolil presenečenja Paoku, ki se je v tej fazi kvalifikacij znašel na povabilo Uefe, do zadnje minute pa je bilo razburljivo na Dunaju, kjer je Austria že v 4. minuti z golom Floriana Maderja oplemenitila zalogo s prve tekme (2:0), a je zagrebški Dinamo že do odmora potek zasukal in ko je v 70. minuti v tretje zadel še Fatos Beqiraj, je bil v ligi prvakov hrvaški predstavnik. A ne dolgo: Roman Kienast je z golom osem minut pred koncem dokončno poskrbel za to, da je Austria (brez Dareta Vršiča, ki si bo novega delodajalca očitno našel v Las Palmasu) prvič doslej napredovala v ligo prvakov. Tam so bili pred njo že trije avstrijski klubi: Rapid, Sturm in Salzburg.

REZULTATI POVRATNIH TEKEM 4. KOLA KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV

Paok : Schalke 2:3 (0:1; Athanasiadis 53., Katsouranis 79.; Szalai 43., 90., Draxler 67.) - skupaj 3:4
Austria Dunaj : Dinamo Zagreb 2:3 (1:2; Mader 4., Kienast 82.; Brozović 33., Fernandez 43., Beqiraj 70.) - skupaj 4:3
Arsenal : Fenerbahče 2:0 (1:0; Ramsey 25., 72.) - skupaj 5:0
Basel : Ludogorec Razgrad 2:0 (1:0; Frei 11., Degen 79.) - skupaj 6:2
Legia Varšava : Steaua 2:2 (1:2; Radović 27., Rzezniczak 90.; Stanciu 7., Piovaccari 9.) - skupaj 3:3 (napreduje Steaua)