Bezjak zadel za zanesljivo napredovanje Ludogorca, Mihelič v polno proti Cliftonvillu

Roman Bezjak je v 2. kolu kvalifikacij lige prvakov z Ludogorcem izločil Dudelange, napredovali so tudi Volaš, Mihelič in Ilić.

22. julij 2014 19.14
22. julij 2014 19.52
ap/Italy Soccer Europa League
M. Ž., Delo.so

Dudelange - Nogometaši Ludogorca so si zagotovili mesto v tretjem kolu kvalifikacij lige prvakov, potem ko so na povratni tekmi z Dudelangom igrali neodločeno 1:1 in ga izločili z rezultatom 5:1.

Bolgarsko moštvo si je na prvi tekmi priborili kar štiri gole prednosti (4:0) in je današnjo tekmo lahko pričakalo povsem sproščeno.

Prvi polčas povratne tekme se je končal brez golov, nato pa je v šesti minuti nadaljevanja zadel slovenski napadalec Roman Bezjak in še povišal prednost svojega moštva, to pa je bil zanj še drugi gol na dveh medsebojnih tekmah z Luksemburžani. Končni izid tekme je v 81. minuti postavil domačin David Turpel.

Ilić uspešen s Partizanom

V tretjem kolu kvalifikacij bo na sporedu slovenski dvoboj, saj se bo Ludogorec pomeril s Partizanom, za katerega igra Branko Ilić.

Srbsko moštvo je danes premagalo Torshavn s 3:1 in napredovalo s prepričljivih 6:1. Ilić je za Partizan igral vso tekmo in v 48. minuti prejel rumeni karton.

Mihelič in Volaš napredovala z Debrecenom

V tretjem kolu kvalifikacij lige prvakov bosta igrala tudi Rene Mihelič in Dalibor Volaš, ki sta z Debrecenom izločila Cliftonville z 2:0.

Moštvi sta se na prvi tekmi razšli z neodločenim izidom (0:0), na povratni tekmi pa je Debrecen pred domačimi gledalci zmagal z 2:0. Pri prvem golu sta bila udeležena oba slovenska nogometaša, saj je Volaš v 55. minuti izsilil prosti strel in obenem poskrbel še za izključitev Jamieja McGoverna, Mihelič pa je zadel iz prostega strela. Gostitelji so končni izid postavili v 79. minuti prek Ibrahima Sidibeja.

Debrecenov naslednji nasprotnik bo Bate Borisov.

Mariborčani jutri gostijo Zrinjski

Kvalifikacijske tekme lige prvakov bodo na sporedu tudi jutri. Slovenski prvak Maribor bo ob 20. uri v Ljudskem vrtu gostil Zrinjski, prva tekma se je končala brez golov.

»Na prvi tekmi so si Mostarčani priigrali eno priložnost, a zdaj gre vse skupaj od začetka. Moramo biti maksimalno osredotočeni, vemo, kje so gostje najbolj nevarni, tekma v Mostarju je to potrdila. Strategijo bomo določili danes in jutri, a nekako že vem kako in kaj. Vsi vemo, kaj ta tekma prinaša, zato vanjo ne bomo šli zaletavo in naivno. Vemo kako priti do prednosti, naša zadnja tekma nakazuje, da smo bili potrpežljivi, kar nam je prineslo uspeh. Jutri nas čaka povsem druga tekma, treba bo biti pozoren vseh 90 minut, na ta način si lahko obetamo napredek,« je dejal trener Maribora Ante Šimundža.