Brazilija se je znesla nad ZDA, Neymar dvakrat v polno (VIDEO)

Za brazilsko zmago v drugem polčasu prijateljskega dvoboja z Američani sta poskrbela rezervista Neymar in Rafinha.

09. september 2015 12.21
SOCCER/
J. P., Delo.si

Foxborough - Medtem ko so evropske nogometne reprezentance, tudi slovenska, sinoči igrale kvalifikacijske dvoboje za nastop na euru prihodnje leto v Franciji, pa so izbrane vrste z drugih koncev sveta večer izkoristile za igranje prijateljskih obračunov. Tako so Američani v Massachusettsu gostili zasedbo Brazilije, ki je bila prepričljivo boljša s 4:1. Takšen razplet je napovedal že gol Hulka po odbiti žogi v deveti minuti, dokončno pa je bil zmagovalec odločen po glavnem odmoru, ko je v igro vstopil tudi Neymar.

In Barcelonin zvezdnik je že šest minut pozneje poskrbel za povišanje vodstva, saj je zadel z bele točke, čeravno se je prekaljeni čuvaj mreže Brad Guzan, ki je ravno na dan dvoboja dopolnil 31 let, vrgel v pravo smer in žogo celo rahlo odbil. Le minuto po tem, ko je z rezervne klopi vskočil na igrišče, se je med strelce vpisal še Rafinha, ki je osmešil branilca Tima Reama in vratarja Guzana in žogo porinil v mrežo. Da je bila mera polna, je s svojim drugim zadetkom brazilsko zmago potrdil Neymar, na drugi strani pa jo je v prvi minuti sodnikovega dodatka z močnim strelom z izjemne razdalje le rahlo ublažil zvezni igralec Daniel Williams.