Brez Rooneyja in s prvim golom Pogbaja do zmage nad prvaki

V 6. kolu angleškega prvenstva je Arsenal premagal Chelsea s 3:0, Manchester United je pregnal lisice s 4:1.

24. september 2016 15.48
SOCCER-ENGLAND-MUN-LEI/
Š. Ro.
Š. Ro.

London - Po »slabem tednu« in treh zaporednih porazih so se nogometaši Manchester Uniteda očitno vrnili na zmagovite tirnice. Po zmagi v ligaškem pokalu so danes na tekmi 6. kola angleškega prvenstva osvojili pomembne tri točke proti aktualnemu prvaku Leicestru. Rdeči vragi so zmagali s 4:1.

Ob tem je odmevala odločitev trenerja Joseja Mourinha, da v začetno postavo ne uvrsti kapetana Wayna Rooneyja. »Wayne Rooney je v mojih očeh še vedno pomemben igralec tako za United kot za reprezentanco,« je dejal po tekmi. Poteza se je očitno obrestovala, United je v 20 minutah poskrbel za vodstvo s 4:0. Med strelce so se vpisali Chris Smalling, Juan Mata, Marcus Rashford in prvič, odkar se je vrnil iz Juventusa tudi Paul Pogba. V drugem polčasu je tolažilni gol za prvake dosegel rezervist Demarai Gray.

Pomembno zmago je dosegel tudi Arsenal, s 3:0 je premagal Chelsea in tako na najboljši način proslavil 20. obletnico trenerja Arsena Wengerja v klubu. Topničarji so zadeli dvakrat v treh minutah in razorožili slabo obrambo modrih, v kateri je zaradi poškodbe manjkal John Terry. Alexis Sanchez je osmešil Garyja Cahilla in zadel za 1:0. Takoj za tem je Theo Walcott povišal prednost. Arsenal, ki Chelseaja ni premagal na zadnjih devetih tekmah, pa je končni izid postavil že v 40. minuti, ko se je med strelce vpisal še Mesut Özil. »To je bila izjemna predstava,« se je bil navdušen Wenger, na drugi strani je z glavo zmajeval Antonio Conte: »Nismo imeli pravega pristopa vse od prve minute.«

Novo zmago je vpisal tudi vodilni Manchester City, s 3:1 je premagal Swansea. Po treh tekmah suspenza se je vrnil Sergio Aguero in dosegel dva zadetka. Visoko zmago je dosegel Liverpool, s 5:1 je bil boljši od Hull Cityja, ki je sicer večji del tekme igral z igralcem manj.