Čačić: Po prikazanem bi lahko dosegli še kakšen gol več!

Trener nogometašev Maribora Ante Čačić je zadovoljen z razpletom prve tekme 3. kola kvalifikacij za ligo prvakov na Cipru.

31. julij 2013 23.50
ANTE ČAČIĆ
J. P., Delo.si

Maribor - Tudi trener nogometašev Maribora Ante Čačić je bil po koncu prvega dvoboja 3. kola kvalifikacij za nogometno ligo prvakov (1:1 na gostovanju pri ciprskem Apoelu) zadovoljen z doseženim: »Po žrebu so nam večinoma namenjali vlogo avtsajderjev, a sem napovedal, da bo odločitev padla v povratnem dvoboju v Mariboru. Po prvih 90 minutah imamo dobro izhodišče. Veseli me, da je ekipa odigrala pogumno. Morda ni ravno skromno mnenje, a bi dejal, da bi po prikazanem lahko dosegli še kakšen gol več in si priigrali še boljši rezultat. Toda v takšnem ozračju in proti tako kakovostni ekipi Apoela smo lahko zelo zadovoljni z razpletom. Dosežek je zaslužen, podkrepljen z našo dobro igro.«

In kako je hrvaški strokovnjak komentiral drugačno podobo svoje ekipe v prvem in drugem polčasu? »Nekateri igralci so, pričakovano, sprva potrebovali nekaj časa za prilagajanje. Gostitelji so bili agresivnejši, prepričljivi v posesti žoge. Prehitro smo izgubljali žoge, že ob začetkih akcij. Toda pravočasno smo dvignili igro, stopnjevali ritem in kot trener sem vesel, da ekipa ni izgubila upanja. Pokazala je željo po golu. Če bi bili mirnejši, bi lahko celo oplemenitili ta rezultat. Med odmorom sem rekel fantom, da prvi polčas ni bil slab, da pa smo lahko še boljši in da potrebujemo večjo zbranost. Onemogočili smo gostitelje, z menjavami pa nato ohranili dovolj visok ritem igre za uresničitev cilja. Ta rezultat je še dodatno okrepil samozavest, kar bo nedvomno dobro vplivalo na ekipo.« Povratni obračun bo v torek v Ljudskem vrtu.

Goran Cvijanović je dodal: »Rezultat je ugoden, zavedamo pa se, da je pred nami še druga polovica. Treba se bo spočiti, regenerirati in dobro pripraviti na torek. Videli smo, da je Apoel dobra ekipa, a mi smo izkoristili njegovo trenutno nekoliko slabšo pripravljenost. Dobro smo stali na igrišču, gol Tavaresa je bil nagrada za trud. Zdaj moramo dobro analizirati dvoboj in se pripraviti na povratnega, zdaj imamo informacije, v čem so dobri in v čem ne. Verjamem, da se bomo v polnem Ljudskem vrtu veselili.«

Mitja Viler pa je pripomnil: »Cilj je bil doseči gol. Dali smo ga, izid 1:1 je odličen. Mogoče bi lahko dodali še kakšnega, a je treba biti realen, tudi oni so imeli tri lepe priložnosti. Pričakovali smo, da jim bo zmanjkalo moči, saj niso v tekmovalnem ritmu. Ko smo začeli zadrževati žogo, smo jih izmučili. Vsi smo garali, v povratni tekmi pa bomo morali igrati z glavo. Ciprčani imajo dobro 'špico', ostali me niso navdušili. V obrambi so počasni, to bo v Mariboru naša prednost.«