Casillas: Naleteli smo na fantastičnega Oblaka

Slovenskega vratarja Jana Oblaka so vsi španski mediji razglasili za najboljšega igralca tekme z Realom.

15. april 2015 19.37
Miho Dobrašin, sodelavec

Madrid – Slovenski vratar Jan Oblak (22), ki je poskrbel za to, da se je Atletico proti Realu v prvi tekmi četrtfinala lige prvakov izvlekel z 0:0, je prepričan, da bo povratna tekma čez teden dni popolnoma odprta in brez favoritov.

»Preživeli smo. Naslednja tekma se bo znova začela z ničle in videli bomo, kaj se bo zgodilo,« je izjavil Oblak, ki so ga vsi mediji razglasili za najboljšega igralca tekme. »Dobro se počutim, tako kot se dobro počutijo vsi drugi člani ekipe, saj smo resnično naredili veliko. To je bila zelo težka tekma,« je poudaril. Že v tretji minuti se je Gareth Bale bliskovito prebil čez sredino in se znašel pred Oblakom, ki je hladnokrvno ustavil njegov udarec. Nato se je Oblak v 36. minuti pognal iz spodnjega levega kota in ujel žogo, ki so jo po odličnem udarcu Jamesa Rodrigueza mnogi že videli v golu. »Pomembno je, da doma nismo prejeli gola. Real Madrid je močno moštvo z izvrstnimi igralci,« je povedal Oblak. Eden od njih, kapetan in vratar Iker Casillas (33), je pohvalil slovenskega kolega. »Naleteli smo na fantastičnega Oblaka.«

V predhodnih treh prvenstvenih tekmah je Real Madrid dosegel 14 golov, dobil pa samo enega. »Real je bil v prvem polčasu boljši, vendar pa smo imeli mi dobro razpoloženega Oblaka,« je dejal trener Atletica Diego Simeone. Na naslovnici španskega športnega časopisa Marca se je v sredo pojavil naslov: »Stena Oblak«. Dnevnik AS pa je poudaril: »Oblak je rekel NE!«

Atlético Madrid v LP že 723 minut na svojem štadionu ni prejel gola. Zadnji, ki mu je to uspelo, je bil Milan marca 2014, ko se je tekma končala z 1:1, potem ko je Atletico v Milanu zmagal s 4:1. Za tem so na Vicente Calderonu gostovali Barcelona, Chelsea, Juventus, Malmö, Olympiakos, Bayer Leverkusen in Real Madrid.

Jan Oblak, ki ga je prva tekma LP v tej sezoni v Grčiji proti Olympiakosu (1:3) prikovala na klop, si je zdaj priboril trden položaj v vratih španskega prvaka. Potem ko je v 23. minuti osmine finala proti Bayerju zamenjal poškodovanega Moyo, se je dobro izkazal med izvajanjem kazenskih strelov, nato pa v treh prvenstvenih tekmah ni prejel niti enega gola.

»Oblak izvrstno dela na treningih, je zelo dober vratar in upam, da bo ostal v takšni formi,« je za Delo povedal Gabi, kapetan Atletica Madrid.

Njegova pravočasna posredovanja hvali tudi Carlo Ancelotti, trener Reala. »Bale je planil proti njemu in naredil vse, kar je bilo treba, a Oblak mu ni dal priložnosti, da bi zabil gol. V tem položaju je na hitro zapustil vrata, ostal na nogah in naredil vse, kar mora narediti izvrsten vratar.«

Jan Oblak je lansko poletje iz Benfice prestopil v Atlético Madrid za 16 milijonov evrov in tako postal najdražji vratar v zgodovini španske lige. Po Madridu se je že začelo govoriti, da bo iz Benfice morda prestopil v Real Madrid, a se to na koncu ni zgodilo.

Mož, ki kupuje in prodaja igralce v kraljevskem klubu direktor Emilio Butragueño, je bil po vsem skupaj kratek in jedrnat: »Oblak je bil senzacionalen!«