Cazorla in Alcacer popeljala Španijo na EP

Španska reprezentanca je v 9. kolu kvalifikacij s 4:0 odpravila Luksemburg in si izborila vozovnico za EP v Franciji.

10. oktober 2015 01.14
SOCCER-EURO/

Logrono/St. Gallen - Po današnjih kvalifikacijskih tekmah je znanih devet udeležencev evropskega prvenstva 2016 v Franciji. Sedmim, ki so bili znani že prej, sta se danes pridružili še Španija in Švica.

Španci so v domačem Logronu s prepričljivih 4:0 premagali Luksemburg. Španski nogometaši so v prvih 33. minutah doživeli kar dva udarca, saj sta se poškodovala David Silva (11.) in Alvaro Morata (33.), ki pa sta ju odlično nadomestila Juan Mata in Paco Alcacer.

Gostitelji so povedli v 42. minuti z golom Santija Cazorle, kar je bil tudi edini gol v prvem polčasu. Nadaljevanje je postreglo z boljšo igro. Domači rezervist Alcacer je v 67. minuti najprej zadel za 2:0, v 80. minuti pa za 3:0. Končni izid je s svojim drugim golom v 85. minuti postavil Santi Cazorla.

Španci so si s to zmago zagotovili prvo mesto v skupini C. Spodrsnilo je njihovim najbližjim zasledovalcem Slovakom, ki so izgubili proti Belorusom z 0:1, tako da so pred zadnjim kolom na tretjem mestu, z enakim točkovnim izkupičkom kot Ukrajina (19), ki je bila z 2:0 boljša od Makedonije.

V zadnjem kolu bo Ukrajina gostila Španijo, Belorusija bo igrala z Makedonijo in Luksemburg s Slovaško.

Švica napredovala v »slovenski skupini«

V skupini E sta znani obe reprezentanci, ki bosta nastopili na evropskem prvenstvu. Poleg Anglije si je napredovanje zagotovila tudi Švica, ki je bila v St. Gallnu s 7:0 boljša od San Marina, ustrezal pa ji je tudi rezultat na tekmi Slovenije in Litve.

V švicarski reprezentanci se je med strelce vpisalo kar sedem različnih nogometašev, zadeli so Michael Lang, Gökhan Inler, Admir Mehmedi, Johan Djourou, Pajtim Kasami, Breel Embolo in Eren Derdiyok.

Švicarji bodo v zadnjem kolu gostovali v Estoniji.