Chelsea korak bliže naslovu, »rdeči vragi« so jih dobili po glavi (VIDEO)

Everton v 34. kolu angleškega nogometnega prvenstva s 3:0 boljši od Manchester Uniteda. Londonski derbi brez golov.

26. april 2015 22.33
FOOTBALL/
J. P., Delo.si

Ljubljana - Nogometaši Manchestra Uniteda so bili v 34. kolu angleškega prvoligaškega tekmovanja povsem nemočni na gostovanju pri Evertonu, ki jih je suvereno odpravil s 3:0. Vse načrte »rdečih vragov« je sesul domač gol že v peti minuti, ko se je James McCarthy prebil skozi »sendvič« Daleyja Blinda in Patricka McNaira, nato pa na hrbet spravil še Davida de Geo. Gostje so narekovali ritem in bili skoraj dvetretjinsko pri žogi, niso pa bili učinkoviti, kar je znal Everton kaznovati v 35. minuti, ko je podaja Leightona Bainesa iz kota našla glavo Johna Stonesa. United je dokončno kapituliral v 74. minuti, ko se je med strelce vpisal še belgijski rezervist Kevin Mirallas, ki je na igrišče s klopi vskočil zgolj pet minut prej.

Velik korak na poti do naslova angleškega prvaka pa je storil Chelsea z remijem brez golov na gostovanju pri tretjeuvrščenem Arsenalu. Do konca sezone so še štiri kola in že prihodnjo nedeljo, ko na Stamford Bridge prihaja Crystal Palace, bi se četa Joseja Mourinha lahko veselila pete prestižne lovorike doslej. Portugalski trenerski lisjak tudi po trinajstem medsebojnem obračunu z Arsenom Wengerjem ostaja neporažen, še tretjič zapored pa se je londonski derbi na Chelseajevem štadionu razpletel brez golov. Arsenal je imel sicer jalovo pobudo in 57-odstotno posest žog, gostje pa so bili za odtenek agilnejši v konici napada, a sta mreži na obeh straneh ostali nedotaknjeni.