Copa America: Peru s »hat-trickom« Guerrera v polfinale

Nogometaši Peruja so v četrtfinalu južnoameriškega prvenstva s 3:1 premagali Bolivijo. Junak je bil Paolo Guerrero.

26. junij 2015 09.32
SOCCER-COPA/M20

Temuco - Nogometaši Peruja so si kot drugi zagotovili mesto v polfinalu južnoameriškega prvenstva, potem ko so v Temucu s 3:1 premagali Bolivijo.

Najboljši igralec tekme je bil napadalec Peruja Paolo Guerrero, ki s tremi goli prispeval levji delež pri napredovanju, medtem ko je edini gol Bolivije dosegel Marcelo Moreno.

Guerrero je svoj strelski pohod začel v 20. minuti, ko je z glavo izkoristil predložek Juana Vargasa in povedel svojo reprezentanco v vodstvo.

Isti igralec je le tri minute kasneje povišal na 2:0. Christian Cueva je z globinsko podajo zaposlil Guerrera, ta pa se je znašel iz oči v oči z vratarjem Romelom Quinonezom in ga še drugič premagal.

Paulo Guerrero je v 74. minuti dokončal svoj »hat-trick«. Velike zasluge za to je imel bolivijski vezist Danny Bejarano, ki je na svoji polovici slabo podal soigralcu, tako da je Guerrero prestregel podajo in sam stekel proti Quinonezu ter zadel za 3:0.

Poraz Bolivije je v 84. minuti z bele točke omilil Marcelo Moreno.

Perujska reprezentanca se bo v polfinalu pomerila z domačo reprezentanco Čila.