Cutrone v samem zaključku razblinil upe Rijeke

Po preobratu v drugem polčasu je kazalo na prvo točko Rijeke, a je Patrick Cutrone prinesel zmago Milanu v 93. minuti.

29. september 2017 01.05
SOCCER-EUROPA-MIL-RIJ/
N. Gr.
N. Gr.

Milano - Rijeka je na gostovanje v Lombardijo prišla z več kot 5000 navijači, ki so na legendarnem San Siru zelo glasno spodbujali svoje nogometaše in Matjaža Keka, a se to na igrišču ni poznalo. Rijeka je sicer bila borbena, a je bilo to na koncu premalo vsaj za točko.

Milan je bil 70 minut precej boljši tekmec in po golih Andreja Silve ter Mattea Musacchia je že dišalo po zmagi domačinov. Nato pa je spretni rezervist Acosty najprej znižal na 1:2, po prekršku nad Maticem Črnicem v kazenskem prostoru je z bele točke izenačil Josip Elez (na fotografiji desno). Reški navijači so že slavili, nato pa je v 93. minuti udaril Patrick Cutrone (levo) in prve letošnje točke Rijeke v evropski ligi so splavale po vodi.

Izpostaviti velja še zmago Arsenala s 4:2 v Belorusiji proti BATE Borisovu in presenečenje Crvene zvezde, ki je z vročega gostovanja v Kölnu prinesla vse tri točke.

Milan : Rijeka

Evropska liga, rezultati:

Slavija Praga 1:1, Athletic Bilbao : Zorja 0:1, BATE : Arsenal 2:4, Köln : Crvena zvezda 0:1, Konyaspor : Guimaraes 2:1 (Skubic do 48. minute), Lazio : Zulte 2:0, Lugano : Steaua 1:2, Nice : Vitesse 3:0 (Matavž 90 minut), Östersunds : Hertha 1:0, Plzen : Hapol Berševa 3:1, Rosenborg : Vardar 3:1, Salzburg : Marseille 1:0, Zenit : Real Sociedad 3:1, Milan : Rijeka 3:2 (Črnic od 80.), AEK : Austria 2:2, Braga : Basaksehir 2:1, Everton : Apollon 2:2, Lokomotiva : Zlin 3:0, Ludogorec : Hoffenheim 2:1, Lyon : Atalanta 1:1 (Iličić od 61.), Maccabi Tel Aviv : Villareal 0:0, Partizan : Dinamo Kijev 2:3, Šerif Tiraspol : Kobenhavn 0:0 (Verbič do 82.), Skenderbeu : Young Boys 1:1.