Danska na krilih Eriksena razbila Irce

Nogometaši Danske so na zadnji evropski tekmi dodatnih kvalifikacij s kar 5:1 v Dublinu premagali Irsko.

14. november 2017 23.45
SOCCER-WORLDCUP-IRL-DNK/
N. Gr.
N. Gr.

Dublin - Zadnja evropska tekma dodatnih kvalifikacij za nogometno SP v Rusiji prihodnje leto se je končala s štirimi zadetki v irski mreži. Za ekstazo domačih navijačev je v 6. minuti poskrbel Shane Duffy, nato je vajeti igre v svoje roke vzel vezist Tottenhama Christian Eriksen (na fotografiji) in s tremi zadetki popeljal Dance na svetovno prvenstvo.

Posebej lep je bil tretji zadetek Eriksena, ko je z močnim strelom pod prečko z roba kazenskega prostora kaznoval napako luknjaste irske obrambe. Simultanko Danske sta dokončala Andreas Christensen in z bele točke Niklas Bendtner za visoko zmago s 5:1. Prva tekma v Københavnu se je končala z 0:0.

Na svetovno prvenstvo so se ob Danski že uvrstile Brazilija, Nemčija, Argentina, Belgija, Kolumbija, Kostarika, Hrvaška, Egipt, Anglija, Francija, Islandija, Iran, Japonska, Mehika, Maroko, Nigerija, Panama, Poljska, Portugalska, Savdska Arabija, Senegal, Srbija, Južna Koreja, Španija, Švedska, Švica, Tunizija in Urugvaj.

Irska : Danska

Torkov večer je prinesel tudi nekaj zelo zanimivih prijateljskih tekem, med drugim so Francozi v Kölnu z 2:1 premagali Nemce, Anglija in Brazilija sta se na Wembleyu razšla brez zadetkov, Argentina pa je z 2:4 izgubila proti Nigeriji. Nekaj težav je imel Sergio Aguero, ki je med polčasom omedlel, zdravniška služba pa ga je odpeljala v bolnišnico na dodatne preglede.