Derbi med Litijo in Mariborom brez zmagovalca

Dvoranski nogomet: Najvišjo zmago je vknjižil Dobovec, ki je bil v gosteh z 10:2 boljši od Tomaža Šic Bara.

01. oktober 2016 11.08
A. V.
A. V.
Ljubljana - Z 2. kolom se je nadaljevala 22. slovenska liga v dvoranskem nogometu. V 1. SFL je najvišjo zmago kroga vknjižil Dobovec Pivovarna Kozel, ki je bil v gosteh z 10:2 boljši od Tomaža Šic Bara.

Tudi v 2. krogu 1. SFL ni šlo brez presenečenj. Vnovič pa je bila v glavni vlogi Sevnica. Pred tednom dni je šokirala z visokim porazom, tokrat pa je presenetila vnovič in doma s 3:0 porazila Oplast. Dvakrat je v mrežo gostov iz Kobarida žogo poslal povratnik Domen Krnc, en gol je dodal Uroš Martić.

Derbi v Litiji se je odločal v zadnjih dveh minutah, Litija in Proen Maribor sta si razdelila plen. Domačini so ob polčasu vodili 3:1 in so bili proti zelo oslabljenim Mariborčanom velik favorit. Litijani so v 39. minuti povedli 4:3, točko vijoličastim je priboril v isti minuti nekdanji Litijan Nermin Hasanbegović. Gostitelji so v 30. minuti ostali brez Klemna Duščaka zaradi rdečega kartona.

Najvišjo zmago kroga je vknjižil Dobovec Pivovarna Kozel, ki je bil v gosteh z 10:2 boljši od Tomaža Šic Bara. Ekipa Dobovca je pokazala izredno učinkovito igro, kaznovala je vsako domačo napako. S tremi zadetki sta se izkazala Aleš Vrabel in Rok Rednak.

Prve zmage v 1. SFL se veseli Zavas Siliko. Tri točke je napovedal že trener Mile Simeunovič, ki očitno dobro pozna sposobnosti svojih fantov, ki so bili s 6:3 boljši od Benedikta, do drugih treh točk pa je prišel tudi Bronx, ki je doma tesno z 2:1 premagal Puntar.

Tekmovanje se bo nadaljevalo 7. oktobra s tretjim krogom.

1. SFL, 2. kolo
Tomaž Šic Bar - Dobovec Pivovarna Kozel 2:10 (0:5)
0:1 Rednak (14.), 0:2 Vojsk (15.), 0:3 Vojsk (16.), 0:4 Belšak (17./ag), 0:5 Vrabel (19.), 0:6 Rednak (23.), 0:7 Bizjak (26.), 1:7 Goričan (28.), 1:8 Rednak (32.), 1:9 Krivec (32.), 2:9 Gašparič (34.), 2:10 Vrabel (40.)

Sevnica - Oplast Kobarid 3:0 (2:0)
1:0 Krnc (4.), 2:0 Martić (9.), 3:0 Krnc (28.)

Litija - Proen Maribor 4:4 (3:1)
1:0 Duščak (5.), 1:1 Jandrić (5.),2:1 Šturm (11.), 3:1 Ručna (16./10m),3:2 Jandrić (22.), 3:3 Fideršek (30.), Ručna (39.), 4:4 Hasanbegović (39)

Zavas Siliko - Benedikt 6:3 (4:2)
1:0 Končan B. (3.), 1:1 Behrić (6./ag), 2:1 Jereb (9.), 3:1 Seneković U. (14.), 4:1 Paulič (17.), 4:2 Seneković M. (18.), 5:2 Škerget (32./ag), 6:2 Jereb (37.), 6:3 Škerget (38.)

Bronx - Puntar 2:1 (1:1)
1:0 Hrvatin (11.), 1:1 Laharnar A. (11.), 2:1 Zajc (33.).