Domžalčani prvi polfinalisti slovenskega pokala

Na povratni četrtfinalni tekmi slovenskega pokala do Domžalčani z 2:1 premagali Krško in napredovali s skupnim izidom 4:1.

25. oktober 2016 21.26
jer nogomet
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA
Domžale - Nogometaši Domžal so prvi polfinalisti slovenskega nogometnega pokala. V današnji povratni tekmi so na domačem igrišču premagali Krško z 2:1 (1:0), dobili pa so tudi že prvo tekmo v gosteh z 2:0. Druge povratne tekme četrtfinala bodo na sporedu v sredo.

Domžalčani so danes imeli dobro izhodišče po prvi polovici dvoboja, kmalu pa so ga še popravili, saj je Elvis Bratanović že v 20. minuti domače povedel v vodstvo. V drugem polčasu so se Krčani znašli v skorajda nerešljivem položaju, ko je Žan Majer v 58. minuti povišal na 2:0. Domžale so brez težav obdržale prednost in visoko skupno vodstvo, le ob koncu tekme je za častni zadetek Krškega v 89. minuti poskrbel Nermin Haljeta.

V sredo bodo na sporedu še drugi trije povratni dvoboji. Po prvih imata dva kluba prednost, Olimpija je premagala Aluminij z 2:1, Krka je premagala Velenjčane z 2:0, Gorica pa se je z Mariborom razšla z nedoločenih 1:1.

Tekmi Krka - Rudar Velenje in Aluminij - Olimpija bosta ob 14. uri, drugi obračun Maribor - Gorica v štirih dneh po ligaškem v soboto pa bo v Ljudskem vrtu ob 17.15.