Državni prvaki iz Maribora boljši od Benedikta

Verjetno so najprijetnejše presenečenje igralci Bronxa Škofije, ki so pred sezono zamenjali trenerja.

07. oktober 2017 01.01
A. V.
A. V.
Ljubljana - V 5. krogu 1. slovenske futsal lige so se zmag in treh točk razveselili državni prvaki FutureNet Maribor, Bronx Škofije in Dobovec Pivovarna Kozel, tekma v Sevnici pa se je končala z delitvijo točk.

Verjetno so najprijetnejše presenečenje dneva igralci Bronxa Škofije, ki so pred sezono zamenjali trenerja. Po dveh porazih so škofjoti nanizali tri zaporedne zmage ter se zavihteli tik po vrh. Tokrat je zasedba Marka Hrvatina s 7:3 slavila v Ivančni Gorici. S tremi goli se je izkazal izkušeni Slaven Radiškovič.

Derbi kroga je gostila Sevnica, kjer je Oplast iz Kobarida v 29. minuti po golih Jake Sovdata in Anžeta Široka vodila 0:2. Domačini se niso vdali - v 36. in 40. minuti je točko domačim priboril Jan Nečemer, ki je zabil svoj 25. in 26. gol v 1. SFL.

Drugič v četrtem poizkusu so se veselili tudi igralci Dobovca Pivovarne Kozel, ki so na krilih Roka Mordeja (dosegel je štiri gole) strli odpor Vrhničanov. Domačini so dobili polčas (0:1), potem pa je stekla igra zasedbe, ki jo vodi hrvaški strokovnjak Kutjim Morina.

Državni prvaki so po precej boljšem nadaljevanju porazili Benedikt, izid je bil 4:3. Varovanci trenerja Mateja Gajserja so preobrat režirali med 18. in 25. minuto, ko so zabili štiri gole. Serijo je začel Uroš Kroflič, sklenil pa Rok Rednak.

Prvenstvo se bo nadaljevalo 13. oktobra, a bodo na sporedu le tri tekme. Maribor in Ivančna Gorica se bosta namesto 13., pomerila 17. oktobra. Razlog je liga prvakov, ki jo prihodnji teden gostijo slovenski državni prvaki v Mariboru.

1. SFL, 5. krog:
Siliko Rem Powe - Dobovec Pivovarna Kozel 2:6
1:0 Tušar (19.), 1:1 Tušar (22./AG), 1:2 Mordej (23.), 1:3 Mordej (25.), 1:4 Mordej (26.), 1:5 Mordej (35.), 1:6 Jurkić (37.), 2:6 Tušar (40.)
FutureNet Maribor - Benedikt Avtodeli Džauš 4:3 (2:1)
0:1 Senekovič (5.), 1:1 Kroflič (18.), 2:1 Jandrić (20.), 3:1 Markić (22.), 4:1 Rednjak (25.), 4:2 Drašak (28.), 4:3 Senekovič (39.)
KMN Sevnica - KMN Oplast Kobarid 2:2 (0:1)
0:1 Sovdat (18.), 0:2 Širok (29.), 1:2 Nečemer (36.), 2:2 Nečemer (40.)
FC Ivančna Gorica - KMN Bronx Škofije 3:7
0:1 Radišković (1.), 0:2 Radišković (19.), 0:3 Zajc (20.), 0:4 Mataja (20.), 0:5 Radišković (26.), 0:6 Mirković (27.), 1:6 Čož (30.), 1:7 Škerlič (33.), 2:7 Čož (37.) 3:7 Glavan (37.)