Dummett preprečil zmago rdečih vragov na St. James Parku

V 21. kolu angleškega prvenstva sta se Newcastle in Manchester United razšla z izidom 3:3.

12. januar 2016 15.57
12. januar 2016 22.11
SOCCER-ENGLAND-NEW-MUN/

Ljubljana - Nogometaši Newcastla in Manchester Uniteda so se v razburljivi tekmi 21. kola angleškega prvenstva razšli z neodločenim izidom 3:3.

Rdeči vragi so povedli že v deveti minuti. Marouane Fellaini je po predložku z desne strani streljal z glavo in zadel v roko Chancela Mbembo, glavni sodnik Mike Dean pa je pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec je bil Wayne Rooney.

Angleški reprezentančni napadalec je sodeloval tudi pri drugem golu, ko je v protinapadu počakal Jesseja Lingarda, ta pa je z leve strani sprožil v daljši kot in premagal Roba Elliota.

Newcastle je izid znižal še pred koncem prvega polčasa. Srake so v 42. minuti poslale predložek v kazenski gostujoči kazenski prostor, tam je žogo z glavo izbil Fellaini, a le do Georginia Wijnalduma, ki je natančno meril v desni spodnji kot.

V drugem polčasu je pobudo prevzel Newcastle in v 67. minuti izenačil na 2:2. Takrat je branilec Uniteda Chris Smalling v svojem kazenskem prostoru vlekel za dres Aleksandra Mitrovića in domačini so imeli na voljo enajstmetrovko, ki jo je v gol pretvoril Mitrović.

Gostitelji so po izenačenju močno pritisnili na vrata rdečih vragov, ki pa so se uspešno branili. Ne le to, v 79. minuti so celo povedli, ko je Paul Dummett slabo izbil žogo iz svojega kazenskega prostora, žogo je sprejel Rooney in mojstrsko zadel v levi kot.

Gostje so imeli v 84. minuti odlično priložnost, da odločijo tekmo, ko je Memphis Depay prodrl po levi strani in podal pred gol, tam je neovirano sprožil Fellaini, a iz neposredne bližine nastreljal vratarja Elliota.

Manchestru se je to maščevalo v 90. minuti, ko je Newcastle dosegel tretji gol. Strelec je bil Paul Dummett, ki je po izbijanju Morgana Schneiderlina sprejel žogo na robu kazenskega prostora in neubranljivo meril v levi zgornji kot za končnih 3:3.

Liverpool s Caulkerjem proti Arsenalu

Pri Liverpoolu so se pred sredino tekmo okrepil z branilcem Queens Park Rangersov Stevenom Caulkerjem. 24-letni Anglež je sezono začel na posoji pri Southamptonu, zdaj pa bo preostanek sezone odigral pri Liverpoolu, za katerega bo lahko debitiral že jutri.

»To je bila nujna poteza. Pred štirimi tedni si nismo mislili, da bomo imeli takšne težave z osrednjimi branilci, zdaj pa bo Martin Škrtel manjkal približno pet tednov, Dejan Lovren bo zaradi manjše poškodbe odsoten približno dva tedna, poleg tega pa sta načeta Mamadou Sakho in Kolo Toure. Zato se nam je zdela dobra ideja, da pripeljemo novega osrednjega vezista,« je o prihodu novega igralca povedal trener Liverpoola Jürgen Klopp.