Everton hitro povedel, toda nato se je prebudil izkušeni Lampard

Theo Walcott je za visoko zmago Arsenala nad Newcastlom zabil tri gole (7:3), Chelsea se je prebil na tretje mesto.

30. december 2012 08.17
30. december 2012 10.00
Britain Soccer Premier League
D. O., Delo.si

London - Nogometaši Arsenala so v 20. kolu angleške premier league prikazali odlično predstavo in na domačem štadionu Emirates nadigrali Newcastle United s kar 7:3. Junak tekme je bil Theo Walcott, ki je zabil tri gole. Tudi vodilni Manchester United je vknjižil nove tri točke, saj je z 2:0 ugnal West Bromowich, njihovi mestni tekmeci so s 4:3 prišli do zmage na gostovanju pri Norwichu.

Po veliki zmagi topničarjev je trener Arsene Wenger izrazil prepričanje, da bo Walcott vendarle podpisal novo pogodbo z moštvom in tako končal negotovo obdobje, ki v moštvu vlada zadnjih nekaj tednov. 23-letni Walcott želi po odhodu nizozemskega golgaterja Robina Van Persija zasesti ključno vlogo v napadu in s tem tudi pogojuje podaljšanje sodelovanja.

»Theo je odličen nogometaš, ki lahko igra na več položajih. Dokazal je, da je postal tudi odličen napadalec, zato menim, da podpis nove pogodbe ni več daleč. Sam si ga močno želim obdržati v ekipi, ki ima velik potencial. Želim, da podpiše dolgoročno pogodbo in nam pomaga osvajati lovorike. Povsem očitno je, da čuti pripadnost klubu,« je po tekmi dejal francoski strateg na klopi Arsenala.

»Srake« so sicer na štadionu Emirates prikazale zelo dobro igro in se z gostitelji enakovredno kosale 70. minut in držale izenačen izid (3:3). V zadnjih 20 minutah pa sta z dvema goloma »eksplodirala« Walcott in Olivier Girould ter Arsenalu zagotovila nove tri točke.

Kot pišejo angleški mediji, Wallcott že dlje časa sodeluje s klubsko legendo Thierryjem Henryjem, ki trenutno nosi dres moštva New York Red Bulls. »Mislim, da je Theo dobil kar nekaj nasvetov s strani Henryja. Dobro je, ker se lahko pogovori z nekom, ki je pri nas že blestel v vlogi centralnega napadalca,« je še dodal Wenger.

»Vedno sem trdil, da sem napadalec. Ne zahtevam taktike, kjer bi stalno igral v sami konici napada, toda mislim da lahko tam naredim največ in tako po najboljših močeh pomagam svoji ekipi,« je dejal Walcott.

Izkušeni Lampard rešil Chelsea

Chelsea se je na gostovanju pri Evertonu že po dveh minutah znašel v zaostanku, saj je obrambo temno modrih presenetil Steven Pienaar. V nadaljevanju dvoboju se je z dvema goloma izkazal Frank Lampard, aktualni evropski prvaki pa so po novi zmagi skočili na tretje mesto.

»To je bila težka tekma, a smo to tudi pričakovali. V pretekli sezoni nas je Everton na domačem štadionu ugnal z 2:0, ob hitrem zaostanku sem za sekundo že pomislil na črn scenarij. V tej sezoni moramo verjeti vase - do konca je še precej tekem in lahko nam uspe še marsikaj,« je po tekmi dejal izkušeni 34-letni vezist Lampard.