Evropska liga: Rubin izločil branilca naslova

Rubin iz Kazana je na povratni tekmi šestnajstine finala proti Atleticu izgubil z 0:1, a napredoval v naslednje kolo.

21. februar 2013 14.36
21. februar 2013 16.30
FBL-EUR-C3-CHELSEA-SPARTA PRAGUE

Ljubljana - Po današnjih povratnih obračunih evropske lige v igri za naslov prvaka ostaja še šestnajst moštev, med katerimi ni branilca naslova Atletica, ki ga je s skupnim izidom 2:1 izločil Rubin.

Madridčani so na gostovanju v Kazanu zmagali z golom izjemnega kolumbijskega napadalca Radamela Falcaa (1:0), a to ni zadostovalo za napredovanje, saj so bili domačini na prvi tekmi boljši z 2:0. Rubin se bo za mesto v četrtfinalu pomeril z Levantejem, ki je s 4:0 izločil Olympiakos.

Med klubi, ki so se že prebili v osmino finala, je tudi milanski Inter, za katerega igra slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović. Ta tudi na drugi tekmi s Clujem ni prejel gola, njegovo moštvo pa je zmagalo s 3:0 (skupno 5:0). Dva gola je dosegel Kolumbijec Fredy Guarin, preostalega pa Italijan Marco Benassi. Milansko moštvo se bo v osmini finala srečalo z londonskim Tottenhamom, ki je s skupnim izidom 3:2 izločil Lyon.

Po izpadu Atletica med najresnejše kandidate za naslov sodi aktualni evropski prvak Chelsea, ki pa je imel s praško Sparto veliko težav pri napredovanju v osmino finala. Londončani so po minimalni zmagi na prvi tekmi (1:0) nato v 17. minuti povratne prejeli gol za izenačenje, rešili pa so se v 92. minuti, ko je za skupnih 2:1 zadel rezervist Eden Hazard. Chelsea bo v naslednjem kolu eden izmed treh angleških predstavnikov, saj sta si napredovanje zagotovila še Newcastle in Tottenham, Liverpool pa se je kljub zmagi nad Zenitom (3:1) moral posloviti.

Kot zadnja se je med najboljših 16 ekip uvrstila bukareška Steaua, ki je na povratni tekmi proti Ajaxu izničila zaostanek dveh golov in nato z izidom 4:2 napredovala po izvajanju enajstmetrovk. Steauo zdaj čaka izjemno težko delo, saj se bo soočila z londonskim Chelseajem.

Povratne tekme 1/16 finala (v oddebeljenem tisku ekipe, ki so napredovale)

Rubin Kazan - Atletico Madrid 0:1 (0:0) /2:0/