Evropska liga: Falcao popeljal Atletico Madrid na prag finala

Na prvi polfinali tekmi so nogometaši Atletica iz Madrida ugnali Valencio s 4:2, do zmage tudi Sporting Lizbona.

19. april 2012 16.43
19. april 2012 21.06
D. O., Delo.si

Ljubljana - Po odigranih uvodnih polfinalih obračunih v prestižni ligi prvakov so z boji za mesto v velikem finalu pričela tudi moštva v evropski ligi.

Nogometaši Atletica Madrida so z eno nogo praktično že v finalu, saj so na prvem polfinalem dvoboju s 4:2 ugnali Valencio. Junak španskega derbija je bil kolumbijski napadalec Radamel Falcao, ki je dvakrat zatresel mrežo »netopirjev«.

Na drugem polfinalnem obračunu pa sta se v Lizboni pomerila Sporting in Athletic Bilbao. Portugalsko moštvo je nadaljevalo niz neporaženosti na domačem stadionu José Alvalade, saj so prišli do zmage z 2:1. Čeprav je še 20. minut pred koncem dvoboja kazalo na poraz Sportinga, pa sta v vsega petih minutah za preobrat poskrbela Emiliano Insua in Diego Capel. To je bila že deveta zaporedna zmaga Sportinga na domačem stadionu.

Povratni tekmi bosta na sporedu prihodnji četrtek, 26. aprila, veliki finale pa bo 9. maja gostila Bukarešta.