Evropska liga: Fiorentina izločila Romo, Wolfsburg še drugič premagal Inter

Fiorentina je na povratni tekmi 1/8 finala s 3:0 premagala Romo in napredovala v četrtfinale, Josip Iličić ni igral.

19. marec 2015 16.20
19. marec 2015 18.00
SOCCER-EUROPA/

Rim - Nogometaši Fiorentine so si zagotovili mesto v četrtfinalu evropske lige, potem ko so bili v Rimu s 3:0 boljši od Rome. Josip Iličić pri gostih ni dobil priložnosti.

Iličić bo edini slovenski nogometaš v četrtfinalu evropske lige, saj je Inter Samirja Handanovića še drugič izgubil proti Wolfsburgu (1:2), Villarreal Bojana Jokića pa je izpadel proti Sevilli (1:2, skupni izid 2:5). Tako Handanović kot Jokić nista stopila na igrišče.

Poleg Fiorentine, Wolfsburga in Seville so napredovali še Napoli, Dinamo iz Kijeva, Brügge, Zenit St. Peterburg in Dnjepr Dnjepropetrovsk.

Žreb četrtfinalnih parov bo jutri ob 13. uri.

Fiorentina že v prvem polčasu dosegla tri gole

Fiorentina je bolje začela tekmo in povedla v deveti minuti. Domači branilec Jose Holebas je v svojem kazenskem prostoru podrl Matiasa Fernandeza in gostje so imeli na voljo enajstmetrovko. Izvajalec je bil Gonzalo Rodriguez, ki je že v prvem poskusu premagal Lukasza Skorupskega, vendar pa je moral strel ponoviti, kar pa ga ni zmedlo in je zadel za 1:0.

Rimljani so nov šok doživeli v 18. minuti, ko si je vratar Skorupski privoščil veliko napako in je v nameri, da žogo obdrži v igrišču, le-to z roko poslal naravnost do Marcosa Alonsa, ta pa je sam stekel proti golu in povišal prednost Fiorentine (v spodnjem videu).

Le tri minute kasneje je Roma zaostajala že z 0:3. Domačini so pri branjenju udarca iz kota pozabili na Joseja Mario Basanto, ki je žogo z glavo poslal v mrežo.

Domačini so imeli v prvem polčasu najlepšo priložnost v 38. minuti. Miralem Pjanić je sprožil z desne strani, na golovi črti pa je dobro posredoval vezist Borja Valero in preprečil gol. Prvi polčas se je končal s prepričljivim vodstvom Fiorentine s 3:0.

Moštvi v drugem polčasu nista dosegli golov. Domačini so se še naprej trudili, vendar pa to enostavno ni bil njihov večer. To je dokazala tudi akcija v 59. minuti, ko je Gervinho po lepi globinski podaji sam stekel proti golu Fiorentine, vendar preveč okleval, tako da je dohitel Jose Basanta in žogo poslal v kot.

Roma je tekmo končala z deseterico, potem ko je Adem Ljajić v 88. minuti prejel drugi rumeni karton, kar je zaokrožilo izjemno slab večer rimskega kluba.

Wolfsburg še drugič porazil Inter

Milanski Inter je na prvi tekmi z Wolfsburgom izgubil z 1:3 in ga je na danes čakala (pre)težka naloga, Nemci pa so bili boljši tudi na povratni tekmi (2:1). Samir Handanović je dvoboj spremljal s klopi.

Wolfsburg je povedel v 24. minuti prek Daniela Caligiurija, Interju pa je nekaj upanja z golom v 71. minuti vlil Rodrigo Palacio.

Nemško moštvo je napredovanje potrdilo v 90. minuti, ko je zadel rezervist Nicklas Bendtner (v spodnjem videu).