Evropska liga: Guidetti preprečil zmago Interja, Fiorentina z neodločenim izidom v Londonu

Fiorentina je na prvi tekmi 1/16 finala evropske lige igrala neodločeno s Tottenhamom, Inter v Glasgowu do izida 3:3.

19. februar 2015 18.49
19. februar 2015 20.05
Britain Soccer Europa League

London/Glasgow - Nogometaši Fiorentine so na prvi tekmi šestnajstine finala evropske lige v gosteh pri Tottenhamu iztržili neodločen izid (1:1), Inter pa je v sodniškem podaljšku ostal brez zmage proti Celticu (3:3).

Milanski Inter, pri katerem je Samir Handanović vso tekmo spremljal s klopi, so tekmo začeli sanjsko in po manj kot petnajstih minutah vodili z dvema goloma prednosti. Prvega je v četrti minuti dosegel Xherdan Shaqiri, drugega pa Rodrigo Palacio v trinajsti minuti. Sledil je hiter odgovor domačinov, za katere je v 24. minuti znižal Stuart Armstrong, le dve minuti kasneje pa je Hugo Campagnaro žogo poslal v svojo mrežo in izid je bil izenačen na 2:2. S tem pa še ni bilo konec razburljivega prvega polčasa, saj je Palacio v 45. minuti dosegel svoj drugi gol in Interju zagotovil novo prednost.

Domačini so v drugem polčasu jalovo napadali in vse je kazalo na minimalno zmago Interja, ko je v tretji minuti sodniškega podaljška zadel rezervist John Guidetti in postavil končni izid 3:3 (v spodnjem videu).

Iličić v Londonu igral od 85. minute

Italijanska Fiorentina je gostovala pri Tottenhamu in iztržila izid 1:1. Josip Iličić je za goste igral od 85. minute.

Gostitelji so imeli v uvodnih minutah več od igre in so povedli prek Roberta Soldada (6.), izid pa je izenačil Jose Maria Basanta v 36. minuti.

Gostitelji so imeli v 45. minuti novo priložnost za vodstvo, vendar pa je Nacer Chadli zadel prečko in polčas se je končal z izidom 1:1.

Slovenski nogometaš Josip Iličić je v zaključku tekme vendarle dočakal svojo priložnost, ko je v 85. minuti zamenjal napadalca Maria Gomeza, tekma pa se je končala z izidom 1:1.