Evropska liga: Iličić zabil Romi, Inter poražen v Wolfsburgu

Inter je na prvi tekmi 1/8 finala evropske lige z 1:3 izgubil proti Wolfsburgu, Fiorentina in Roma brez zmagovalca.

12. marec 2015 22.28
FBL-EUR-C3-WOLFSBURG-INTER

Wolfsburg - Nogometaši milanskega Interja so na prvi tekmi osmine finala evropske lige visoko izgubili na gostovanju v Wolfsburgu (1:3).

Milančani so gostovanje začeli odlično in povedli v šesti minuti z golom Rodriga Palacia, domačini pa so izenačili v 28. minuti prek Nalda, ki je postavil izid polčasa.

V nadaljevanju je v domačih vrstah stvari v svoje roke vzel odlični Belgijec Kevin De Bruyne. Ta je v 63. minuti naprej zadel za vodstvo Wolfsburga, potem ko je Vieirinha izkoristil slabo podajo vratarja Juana Pabla Carriza in z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je podajo pričakal De Bruyne in žogo poslal v mrežo.

Belgijec je nato v 76. minuti izvedel prosti strel in z leve strani natančno meril v nasprotni kot ter še drugič premagal Carriza za končnih 3:1.

Slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je tekmo spremljal z Interjeve klopi.

Iličić zadel proti Romi

V italijanskem dvoboju sta se Fiorentina in Roma razšli z neodločenim izidom 1:1.

V domačem moštvu je tekmo začel nekdanji slovenski reprezentant Josip Iličić in v 17. minuti dosegel prvi gol na tekmi, potem ko je izkoristil podajo Mohameda Salaha in z desne strani natančno meril v bližnji kot (v spodnjem videu).

Rimljani so imeli v 60. minuti imenitno priložnost za izenačenje, ko je vratar Norberto Neto v svojem kazenskem prostoru podrl Juana Iturbeja, glavni sodnik Antonio Mateu Lahoz pa je pokazal na belo točko. Izvajalec je bil Adem Ljajić, ki je sprožil v levo, vratar Neto pa se je vrgel v pravo smer in ustavil strel.

Roma je v 77. minuti poravnala izid na 1:1. Alessandro Florenzi je podal iz kota, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Seydou Keita in je žogo z glavo poslal v mrežo.

Josip Iličić je tekmo končal v 81. minuti, ko je svoje mesto prepustil Elhadjiju Babacarju, rezultat pa se do konca ni več spremenil.

Vitolo za gol potreboval zgolj 13 sekund

Villarreal je na domačem igrišču izgubil proti Sevilli z 1:3. Slovenski branilec Bojan Jokić je tekmo spremljal s klopi Villarreala.

Gostje so povedli po vsega 13 sekundah, ko je Vitolo dosegel najhitrejši gol v zgodovini tekmovanja - prejšnji rekord je imel Ismael Blanco, ki je leta 2009 zadel za AEK po 19 sekundah.

Sevilla je vodstvo podvojila v 26. minuti prek Stephana Mbie. Domači so se približali v tretji minuti drugega polčasa z golom Luciana Vetta, končni izid pa je postavil Kevin Gameiro v 50. minuti.