Koprčani zapravili napredovanje, Gorica brez preobrata

Na povratni tekmi 2. kola kvalifikacij evropske lige so Koprčani z Neftčijem izgubili z 0:2 in zapravili zmago iz Bakuja.

24. julij 2014 19.52
24. julij 2014 20.00
Š. Ro., Delo.si, STA

Koper, Nova Gorica - V kvalifikacijah za uvrstitev v evropsko ligo je po povratnih tekmah 2. kola Slovenija že brez svojih predstavnikov. Čeprav je Luki Kopru odlično kazalo po zmagi v Bakuju, so prednost z 2:1 na domači Bonifiki zapravili. Azerbajdžanci so bili boljši z 2:0, Koprčani pa tekmo končali le z desetimi možmi, potem ko je v 51. minuti drugi rumeni karton prejel Jaka Štromajer.

Gola za goste sta dosegla Mirhüseyin Sejidov v 21. in Carlos Cardoso v 84. minuti. Domači so imeli v zaključku tekme nekaj lepih priložnosti za zadetek, s katerim bi lahko iztržili vsaj podaljšek, a jim je sreča obrnila hrbet in kljub visokim obetom je sledilo grenko slovo od Evrope.

Po njihovi poti so šli tudi Goričani, ki pa so imeli po porazu z 1:4 na prvi tekmi veliko slabše možnosti za preboj. Senzacija proti Moldeju jim doma ni uspela, tekmo so končali z neodločenim izidom 1:1 in tako brez izključenega Amedeja Vetriha. Za Gorico zadel Alen Jogan v 63., za Molde pa Agnaldo v 49. minuti.

Brez presenečenja v Gorici

Štirikratni slovenski državni in trikratni pokalni slovenski prvaki, ki so pred začetkom sezone precej prevetrili svoje vrste, so v prvem polčasu prikazali solidno predstavo in uprizorili nekaj obetavnih akcij, a sta bila najbolj aktivna Luka Majcen in njegov nigerijski soigralec Bede Amarachi Osuji v zaključnih strelih premalo konkretna, tako da se mreža gostujočega vratarja Orjana Haskjolda ni zatresla, za nameček pa je v izdihljajih prvega polčasa poškodovanega Osujija zamenjal komaj 19-letni Amel Džuzdanović.

Zavoljo visoke zmage na prvi tekmi dokaj samozavestni igralci norveške ekipe so strpno čakali na svoje priložnosti, v prvi polovici tekme pa so najlepšo zapravili v 26. minuti, ko se je po strelu Tommyja Hoilanda izkazal izkušeni domači vratar Vasja Simčič in preprečil skandinavsko vodstvo.

Nogometaši iz mesta vrtnic so v začetku drugega polčasa doživeli hladno prho, že v četrti minuti nadaljevanja je Brazilec Agnaldo izkoristil podajo Pera Egila Floja in iz neposredne bližine ukanil Simčiča za 0:1. Novogoričani so v nadaljevanju vendarle strnili svoje vrste, v 63. minuti pa je bil kapetan Alen Jogan - po podaji Džuzdanovića iz kota - najvišji v kazenskem strelu gostov in po strelu z glavo izenačil na 1:1. V zadnji tretjini tekme so gostitelji skušali doseči vsaj zmagoviti gol, a so bili neuspešni, za nameček pa je v 77. minuti pordečel še Amedej Vetrih.

Nesrečni Koprčani ostali brez naporedovanja

Če je osemkratni državni prvak Azerbajdžana na prvi tekmi podcenjeval Koper, je na povratni tekmi nasprotniku hitro vsilil svojo igro. V 16. minuti je Araz Abduljajev zadel vratnico s kakšnih 20 metrov, tri minute kasneje po je po podaji slednjega poskusil še Ernest Nfor. Ekipa iz Azerbajdžana je povedla že v 21. minuti, ko je bil uspešen Mirhüseyin Sejidov. Ta je preigraval na robu kazenskega prostora in s strelom po tleh premagal Božidarja Radoševića. Edini resni poskus domačih je sledil v 31. minut, ko je Domen Črnigoj ujel odbito žogo, a je njegov močan strel Saša Stamenković z zadnjimi močmi odbil v kot.

A tudi hitro vodstvo gostov je Koprčanom še zagotavljalo napredovanje. Igralci Nefčija so imeli več od igre, še višje vodstvo pa je z nekaj lepimi obrambami v prvem delu tekme preprečeval domači vratar Radošević. Ključni trenutek je bila 51. minuta tekme, ko je Štromajer podrl Elvina Yunuszadeja ter dobil drugi rumeni karton, kar je Koprčanom dodatno otežilo nalogo.

V 60. minuti je Črnigoj z roba kazenskega prostora žogo podal do Gorana Galešiča, a je Stamenković njegov strel ustavil. V 84. minuti je žoga v gneči prišla do Cardosa, ki jo je s strelom po tleh za 0:2 poslal za hrbet Radoševića. V zadnjih minutah so domači pritisnili, v 94. minuti je bil tako nevaren Matej Pučko z lobom, a je žoga zadela vratnico, Nefči pa si je priigral zasluženo napredovanje.