Evropska liga: Matavž in PSV že končala evropsko sezono

Tokrat je namesto Samirja Handanovića za Inter branil mladi Vid Belec in prejel tri gole, izgubil je tudi PSV Tima Matavža.

22. november 2012 15.46
22. november 2012 16.21
SOCCER-EUROPA/
D. O., Delo.si

Ljubljana - Tudi skupinski del evropske lige se počasi bliža sklepnemu delu, saj so nocoj odigrali tekme predzadnjega kola. V tem tekmovanju ima Slovenija poleg Maribora še dva svoja predstavnika, saj sta se za napredovanje v svojih klubih potila tudi reprezentančni vratar Samir Handanović oziroma Vid Belec in napadalec Tim Matavž.

Belec nadomestil Handanovića

Inter je bil že pred dvobojem z Rubin Kazanom uvrščen v šestnajstino finala, toda tekma je bila stvar prestiža, saj je odločala o zmagovalcu skupine H (obe ekipi sta imeli po 10 točk). Strateg »nerazzurrov« Andrea Stramaccioni je tokrat ponudil možnost za igro igralcem z manjšo minutažo, tako je med vratnicama namesto Handanovića stal mladi Slovenec Vid Belec (na klopi je bil le še tretji vratar Luca Castellazzi).

22-letni Mariborčan je moral že po vsega 90 sekundah igre po prvo žogo v svojo mrežo. Po strelu Alana Kasaeva je do žoge prišel Gökdeniz Karadeniz in iz neposredne bližine zlahka zadel za 1:0. Kazan je bil praktično celotno tekmo bolj nevaren, Stramaccioni je na začetku drugega polčasa vendarle v igro poslal tudi izkušenega Javiera Zanettija in Palacia, ki je hitro zatresel prečko. V 86. minuti je Salomon Rondon še drugič zatresel mrežo Interja, nekdanji napadalec Malage je bil natančen še v sodnikovem podaljšku (3:0) in zagotovil Kazanu prvo mesto v skupini H.

Cavani v zadnjih sekundah rešil Napoli in pokopal PSV

Povsem drugačna pa je slika pri PSV, kjer je za doseganje golov zadolžen Matavž. Nizozemci so v skupini F na zadnjem mestu s štirimi točkami, saj so tokrat morali priznati premoč vodilnemu Dnjepru Dnjepropetrovsku (3:0), ki je s 13 točkami že v nadaljevanju tekmovanja. Slovenski napadalec je igral celih 90. minut.

PSV je imel nocoj precej smole, saj je Napoli šele v zadnjih sekundah prišel do zmage nad AIK-om. V 93. minuti so namreč izsili enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Edinson Cavani. Italijani imajo sedaj neulovljivih devet točk in so prav tako že v nadaljevanju tekmovanja EL.

Hitro slovo Udineseja

Bogati ruski klub Anži Mahačkala na čelu z njihovim golgaterjem Samuelom Eto'ojem  si je s tretjo zmago že zagotovil mesto v 1/16 finala, njihova žrtev je bil tokrat Udinese. Nekdanji klub Samirja Handanovića v tej sezoni ne najde prave formi, na petih tekmah v EL so tako zbrali le štiri točke in se bodo od evropskega tekmovanja poslovili že po skupinskem delu.

Evropska liga, 5. kolo

Skupina A

Anži Mahačkala - Udinese 2:0

(Samba 72., Eto'o 75.)

Liverpool - Young Boys Bern 2:2

(Shelvey 33., Cole 72.; Bobadilla 52., Zverotic 88.)

Vrstni red: Anži Mahačkala 10, Liverpool 7, Young Boys Bern 7, Udinese 4.

Skupina B

Academica Coimbra - Viktoria Plzen 1:1

(Edinho 89./11.m; Horvath 57./11.m)

Atletico Madrid - Hapoel Tel Aviv 1:0

(Garcia 7.)

Vrstni red: Atletico Madrid 12. Plzen 10, Academica Coimbra 5, Hapoel Tel Aviv 1.

Skupina C

Borussia Mönchengladbach - Limassol 2:0

(De Camargo 79., 90.)

Olympique Marseille - Fenerbahče Carigrad 0:1

(Irtegun 40.)

Vrstni red: Fenerbahče 10, Borussia Mönchengladbach 8, Olympique Marseille 5, Limassol 1.

Skupina D

Brugge - Bordeaux 1:2

(Lestienne 86.; Jussie 3., 39.)

Newcastle United - Maritimo Funchal 1:1

(Marveaux 23.; Fidelis 79.)

Vrstni red: Bordeaux 10, Newcastle United 9, Brugge 7, Maritimo Funchal 3.

Skupina E

Steaua Bukarešta - Stuttgart 1:5

(Costea 83.; Tasci 5., Harnik 18., Sakai 23., Okazaki 31., 55.)

Molde - Koebenhavn 1:2

(Chima 62.; Santin 21./11.m., Gislason 76.)

Vrstni red: Steaua Bukarešta 10, Stuttgart 8, Koebenhavn 7, Molde 3.

Skupina F

AIK Solna - Napoli 1:2

(Danielsson 35.; Dzemaili 20., Cavani 90+3/11.m.)

PSV Eindhoven - Dnjepr Dnjepropetrovsk 1:2

(Wijnaldum 18.; Seleznyov 24., Konoplyanka 74.)

Vrstni red: Dnjepr Dnjepropetrovsk 12, Napoli 9, AIK in PSV po 4.

Skupina G

Basel - Sporting Lizbona 3:0

(Schar 23., Stocker 66., Degen 71.)

Videoton Szekesfehervar - Genk 0:1

(Barda 19.)

Vrstni red: Genk 11, Basel 8, Videoton 6, Sporting 2.

Skupina H

Nefči Baku - Partizan Beograd 1:1

(Flavinho 10.; Mitrović 67.)

Rubin Kazan - Inter Milano 0:3

(Karadeniz 2., Rondon 86., 90+1)

Vrstni red: Rubin Kazan 13, Inter 10, Nefči Baku in Partizan po 2.

Skupina I

Hapoel Kirjat - Athletic Bilbao - preloženo

Sparta Praga - Olympique Lyon 1:1

(Husbauer 53.; Benzia 46.)

Vrstni red: Olympique Lyon 13, Sparta Praga 8, Hapoel Kirjat 2 (tekma manj), Athletic Bilbao 1 (tekma manj).