Evropska liga: Mariborčani so se poslovili z minimalnim porazom

Nogometaši Maribora so odigrali zadnjo tekmo v evropski ligi, na kateri so z 1:0 klonili proti Birmingham Cityju.

15. december 2011 15.36
15. december 2011 19.32
D. O., Delo.si

Birmingham - Nogometaši Maribora so odigrali še zadnjo tekmo v evropski ligi in v šestem kolu zabeležili nov poraz, saj jih je z 1:0 ugnal Birmingham City. Edini gol na obračunu je v 24. minuti dosegel Adam Rooney, ki ni v sorodu z enim najboljših napadalcev na svetu Waynom Rooneyjem.

Slovenski prvaki so tako sezono v evropski ligi končali brez dosežene zmage, osvojili pa so eno samo točko. Med najboljših 16 moštev sta iz skupine H napredovala Braga in Brugge.

Rooney z glavo za vodstvo

Gostitelji so tekmo pričeli podjetno in v uvodnih desetih minutah povsem prevladovali na domači zelenici. Svoje priložnosti iskali predvsem po desnem boku, kjer je Redmond povzročal obilico težav Arghusu, a ni uspel pripraviti nobene nevarne priložnosti.

V 13. minuti so imeli prvo polpriložnost nogometaši Birminghama, saj je po prostem strelu žoga spremenila smer leta in presenetila Handanovića, a je k sreči le oplazila zgornji del mreže.

V nadaljevanju so Mariborčani vendarle pokazali zobe, tako je v 17. minuti Cvijanović lepo prodrl po desnem boku in podal v prazen prostor pred vrata, kjer je malce zamudil Tavares. Le dve minuti kasneje so imeli vijoličasti veliko priložnost za vodstvo, saj je po podaji iz kota do skoka prišel Vidović, a z glavo meril kak meter mimo leve vratnice.

V 25. minuti pa so gostje po nekoliko slabšem posredovanju Handanovića uspeli povesti z 1:0, med strelce se je po podaji Redmonda vpisal Rooney, ki je z glavo matiral mariborskega vratarja. Nekaj minut kasneje je imel angleški napadalec priložnost za nov zadetek, a je še pravočasno posredoval eden od vijolčastih branilcev.

Tudi v nadaljevanju so bili bolj nevarni Angleži, tako je v 36. minuti na sredini igrišča žogo ukradel Žigić, a nato slabo zaključil protinapad. V 45. minuti je s strelom od daleč poizkusil Filipović, domači vratar Doyle je zlahka ubranil njegov strel.

Redmon bi vrhunsko igro lahko kronal z zadetkom

Varovanci Darka Milaniča so drugi polčas začeli bolje, že v uvodnih minutah so nevarno zapretili, a je v kazenskem prostoru pred Mezgo še pravočasno posredoval eden od angleških branilcev. V 55. minuti so do polpriložnosti prišli tudi gostitelji, s strelom od daleč je poizkusil razigrani Redmond, a je bil uspešnejši Handanović.

Vijoličasti so nato počasi prevzeli nadzor nad igro in imeli žogo več v nogah, kot njihovi angleški tekmeci, a so prav slednji prišli do nove priložnosti. V 66. minuti je namreč Rooney v kazenskem prostoru lepo podal do branilca Murphyja, toda njegov strel je še pravočasno prestregel Rajčević.

V 68. minuti je Milanič opravil prvo menjavo, iz igre je odšel Cvijanović, priložnost je dobil Ibraimi. Le nekaj minut kasneje je mariborski strateg opravil novo menjavo, na klop je odšel kapetan Tavares, v igro pa je vstopil Velikonja.

V 74. minuti je spet zapretil Rooney, ki je prišel do strela z glavo po podaji s kota, a se je vnovič izkazal Handanović, ki je žogo odbil v avt. Milanič je opravil še tretjo menjavo, Arghusa je zamenjal Trajkovski. V zaključku tekme so slovenski nogometaši lepo izigrali gostitelje, a do strela ni uspel priti Ibraimi, podajo do Volaša pa so nato prestregli Angleži.

V 86. bi lahko bila prednost Birminghama še višja, a je Redmond z atraktivnim volejem zatresel le levo vratnico - izid tekme je bil 1:0.

Postavi

Birmingham City (4-4-2): Doyle; Murphy, Pablo Ibanez, Davies, Beausejour, Gomis, Fahey, Redmond, Spector, Rooney, Žigić.

Maribor (4-4-2): Handanović; Vidović, Potokar, Rajčević, Arghus; Filipović, Mezga, Cvijanović, Mertelj; Tavares, Volaš.