Evropska liga: za Unitedom izpadel še City, slovo Matavža in Handanovića

Na povratnih tekmah osmine finala evropske lige je Athletic Bilbao še drugič presenetil Manchester United (2:1).

15. marec 2012 19.57
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Po povratnih tekmah osmine finala, so znani tudi četrtfinalisti evropske lige. Največ pozornosti je seveda pritegnil dvoboj na štadionu San Memesv Bilbau, kjer je Manchester United pri Athleticu lovil zaostanek z 2:3 z Old Trafforda minuli teden.

A so rdeči vragi doživeli nov hladen tuš. Za vodstvo domačih je v 23. minuti poskrbel Fernando Llorente, v še večji obup je Manchester v 65. minuti potisnil Oscar de Marcos. Tekma in četrtfinalist sta tako že bila praktično odločena, vseeno je za častni zadetek Uniteda v 80. minuti poskrbel Wayne Rooney.

To je novo razočaranje rdečih vragov na evropskih zelenicah, potem ko se niso uspeli uvrstiti v osmino finala lige prvakov. Varovanci Alexa Fergusona bodo zdaj vse moči usmerili v angleško prvenstvo, kjer so se minuli teden povzpeli na vrh lestvice.

Tudi City brez četrtfinala

Mestnim tekmecem so sledili še nogometaši Manchester Cityja, ki so po prvi tekmi proti Sportingu iz Lizbone zaostajali z 0:1. Druga tekma se je sicer izšla v njihovo korist (3:2), a je Portugalce v nadaljevanje popeljalo več golov v gosteh.

Cityju je slabo kazalo že v prvem polčasu. Sporting je v 33. minuti povedel po zadetku Matiasa Fernandeza, na 2:0 je povišal Ricky van Wolfswinke. A so domači v drugem polčasu le prišli do preobrata. Najprej je v 60. minuti gol upanja prispeval Sergio Agüero, po prekršku Renata Neta nad Argentincem pa je z bele točke zadel še Mario Balotelli. Agüero je v 82. minuti priboril še tretji zadetek. A za napredovanje je manjkal še en gol, zanj pa je varovancem Roberta Mancinija zmanjkalo časa.

Matavž podal za izenačenje

Slovenski nogometaši v četrtfinalu evropske lige ne bodo imeli svojih predstavnikov. Zaostankov iz prvih tekem ni uspelo nadoknaditi ne Udineseju reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića ne PSV-ju iz Eindhovna napadalca Tima Matavža.

Italijani so po porazu 0:2 na prvi tekmi pri Alkmaarju doma sicer zmagali z 2:1, a je bilo to premalo za napredovanje. Handanović je zbral tri obrambe.

PSV-ju pa po porazu 2:4 v Valencii ni uspelo zabeležiti zmage, v Eindhovnu se je tekma končala z 1:1. Matavž je igral vso tekmo in sodeloval pri zadetku svojega kluba. V 64. minuti je po njegovi podaji zadel Ola Toivonen.