Evropske zelenice: Atletico izkoristil spodrsljaj Barcelone in skočil na vrh, West Ham boljši od Liverpoola

West Ham je na domačem igrišču z 2:0 ugnal Liverpool; preobrat ManCityja. Derbi med Espanyolom in Barςo brez golov.

02. januar 2016 14.20
02. januar 2016 14.58
SOCCER-ENGLAND-WHU-LIV/
G. L.
G. L.

Barcelona - Veliki katalonski derbi med Espanyolom in Barcelono se je končal z neodločenim izidom 0:0, Jan Oblak z madridskim Atleticom pa je, resda težje od pričakovanj, doma premagal Levante (1:0) in skočil na vrh španskega prvenstva.

V Barceloni so pričakovano prevladovali gostje, četudi si niso priigrali prav veliko zares zrelih priložnosti. Najlepšo je v 55. minuti zapravil Luis Suarez, ki se je z žogo že prikradel za hrbet domačega vratarja Paua Lopeza, a nato s približno dveh metrov zadel le vratnico. Okvir domačega gola se je tresel tudi v prvem polčasu, ko je v 36. minuti s prostega strela prečko zadel Lionel Messi.

Dve vratnici so zadeli tudi nogometaši madridskega Atletica, preden so po zaslugi rezervista Thomasa Teyeja v 81. minuti vendarle strli odpor skromnega Levanteja. V 28. minuti tekme je po podaji Kokeja s kota prečko oplazil domači branilec Stefan Savić, za njim je v 54. minuti po izjemnem strelu okvir gola gostov stresel še Koke.

Gostom, ki Oblaka danes niso resneje ogrožali, je vse bolj kazalo na presenetljivo točko, a je njihove načrte po sijajnem samostojnem prodoru v zaključku tekme pokvaril Thomas in varovancem Diega Simeoneja prinesel prvo mesto na lestvici.

S tekmo več od Barcelone imajo atleti 41točk, Katalonci jim sledijo z 39, madridski Real na tretjem mestu pa ima 36 točk.

Atletico Madrid 1-0 Levante, Full Highlights 02... by HereWeBet

West Ham še drugič v tej sezoni zrušil Liverpool, Arsenal sam na vrhu

West Ham v tej sezoni pridno premaguje najslovitejše angleške klube. Pod njihovimi kladivi so spet nastradali nogometaši Liverpoola, ki so v Londonu klonili z 0:2. Po jesenski zmagi s 3:0 na Anfieldu so kovači prvič po letu 1964 Liverpool premagali na obeh prvenstvenih tekmah v sezoni. Manchester United je z 2:1 mukoma premagal Swansea, ManCity je po preobratu z enakim izidom strl Watford, Arsenal je bil z 1:0 boljši od Newcastla, Leicester pa doma kljub igralcu več in enajstmetrovki ni uspel streti Bournemoutha (0:0).

Varovanci Slavena Bilića so na Upton Parku slavili po zadetkih Michaila Antonia v 10. in nekdanjega napadalca Liverpoola Andyja Carrolla v 55. minuti tekme. Kovači so dosegli svojo osmo zmago sezone in so z ravno toliko remiji in štirimi porazi trenutno na šestem mestu prvenstva. Po zmagi rdečih vragov nad Swanseajem z 2:1, ki sta jo prinesla Anthony Martial in z evrogolom Wayne Rooney (posnetek spodaj), so slednji s točko več mesto pred Londončani. Oba lahko prehiti Crystal Palace, ki bo tekmo 20. kola odigral jutri s Chelseajem. Jürgen Klopp je s svojimi možmi trenutno šele na osmem mestu s 30 točkami, pet točk za četrtouvrščenim Tottenhamom, ki pa ima tekmo manj.

Wayne Rooney Goal HD - Manchester United 2-1... by Video-Sport

Vrh lige trenutno krojijo Arsenal, Leicester in Manchester City, današnje popoldne in večer pa sta najmanj zadovoljstva vnesla v moštvo Leicestra. Arsenal je namreč po zadetku Laurenta Koscielnyja z 1:0 ugnal Newcastle in drugouvrščenim lisicam, ki so doma remizirale z Bournemouthom, pobegnili na dve točki razlike. Riyad Mahrez je v 59. minuti zgrešil enajstmetrovko, domačim pa v nadaljevanju ni uspelo streti odpora gostov, pa čeprav je bil v 57. minuti izključen Bournemouthov branilec Simon Francis.

Vsega točko za varovanci Claudia Ranierija po novem zaostaja ManCity, ki mu je v Watfordu uspel izjemen preobrat za pomembne tri točke.

Domači so povedli v 55. minuti, ko je po odlično izvedenem kotu Bena Watsona žogo v svojo mrežo preusmeril Aleksandar Kolarov. Domači so vse do zaključka delovali odlično, nato pa popustili in gostom dopustili dva zadetka. Prvega je ravno po podaji Kolarova s kota zabil Yaya Toure v 82. minuti, za popoln preobrat pa je dve minuti kasneje poskrbel Sergio Agüero.